Крихітка розміром з долоню: вчені знайшли скам'янілість найменшого кота в світі
www.rbc.ua
Mon, 20 Jan 2025 20:40:00 +0200
Скамянілості, які були знайдені в печері в Китаї, виявилися залишками невідомого раніше виду котів.
Цей кіт, який за розміром, ймовірно, міг бути найменшим у світі, співіснував поряд з давніми людьми.
Про те, коли жив і який вигляд мав найменший кіт в світі, розповідає РБКУкраїна проєкт Styler з посиланням на IFL Science.
Новий вид древніх котів отримав назву Prionailurus kurteni фрагменти його щелепної кістки були знайдені в печері Хуалондон Hualongdong.
За підрахунками дослідників, вік тваринки становить від 275 000 до 331 000 років.
Вчені припускають, що нововідкритий вид також належить до ширшої групи, відомої як леопардові коти, кілька видів яких навіть змогли дожити до сьогодні.
Як вважають дослідники, Prionailurus kurteni найменший відомий на сьогодні викопний представник родини котячих потенційно навіть менший, ніж найменші живі види, такі як плямисторудий кіт Prionailurus rubiginosus і чорноногий кіт Felis nigripes.
Зокрема, поширений на території Індії та ШріЛанки плямисторудий кіт виростає до 3548 сантиметрів із довжиною хвоста у 1530 сантиметрів.
В середньому плямисторудий кіт важить 0,91,6 кілограма.
Плямисторудий кіт один з найменших за розміром котів фото wikipedia.org, User Davidvraju Чорноногий кіт, який проживає в сухих рівнинах південної Африки, пустелі Калахарі, а також на території Ботсвани та Намібії, за розміром не поступається плямисторудому коту.
Довжина тіла самиць цього виду становить 3546 сантиметрів, а їхній хвіст зазвичай завдовшки 1318 сантиметрів.
Самці чорноного кота виростають 3750 сантиметрів завдовжки, довжина їхнього хвоста становить 820 сантиметрів.
Самці цього виду котів важать 1,52,4 кілограма, а самиці 11,6 кілограма.
Чорноногий кіт належить до найменших за розміром котів фото wikipedia.org, User Pierre de Chabannes Вага ж нового виду котів становила близько 1 кілограма, а довжина його тіла могла бути меншою, ніж у найменших з живих видів котів.
Хуалондон, де дослідники натрапили на знахідку, є джерелом різноманітних скамянілостей.
Печера містила рештки стародавніх людей, бурих ведмедів і багато арвіколідів групи, до якої належать лемінги, види полівок і ондатри.
Наявність цих додаткових скамянілостей наштовхнула команду на думку, що ця місцевість була холоднішою, ніж інші подібні місця на півдні Китаю, а також на припущення про звязок між новим видом котів і стародавніми людьми, які там жили.
На думку вчених, залишки їжі, які архаїчні люди залишали в печері, могли приваблювати щурів і маленьких леопардових котів.
Наразі невідомо, чи були ці коти частиною раціону печерних мешканців, оскільки на скамянілостях вчені не виявили слідів вбивства.
Однак залишки котів у цій місцевості є рідкісними, оскільки кістки часто бувають маленькими, крихкими і погано зберігаються.
Більшість раніше виявлених скамянілостей зубні або щелепні кістки, що робить ідентифікацію виду та його взаємозвязків складною справою.
Проте кут нахилу одного з зубів дозволив вченим припустити, що Prionailurus kurteni може бути видомпосередником між леопардовими котами та предками домашніх котів, а також знаменитого манула Otocolobus manul.
Манул міг бути далеким родичем Prionailurus kurteni фото wikipedia.org, User Karin Sturzenegger Команда вчених планує систематично досліджувати скамянілості котів у Китаї та в усьому світі. Таким чином науковці сподіваються простежити походження і минуле різноманіття сімейства котячих.
До речі, раніше ми розповідали про те, які запахи приваблюють котів.
Крім цього, писали, як вівці уникають небезпеки завдяки своїм очам.
Останні новини
більше новин