Міноборони пояснило, що чекає на студентів, які не складуть іспит з військової підготовки
glavcom.ua
Sat, 18 Jan 2025 17:58:00 +0200
Проходження базової загальновійськової підготовки БЗВП є обовязковим для всіх студентів вищих навчальних закладів.
У разі, якщо не скласти іспит або відмовитись від присяги, продовжувати навчання не вийде, повідомив заступник міністра оборони України Сергій Мельник.
Хочу підкреслити те, що вона БЗВП ред.
є обовязкова для всіх.
І якщо студенти за якимись принципами не можуть скласти іспит чи склали його на незадовільно, якщо вони відмовляються прийняти військову присягу, вони не зможуть у майбутньому проходити навчання у вищих навчальних закладах, сказав Мельник.
Із 1 вересня 2025 року у вищих навчальних закладах буде запроваджено базову загальновійськову підготовку.
Вона складатиметься з теоретичного і практичного курсів.
Теоретичний мають пройти і чоловіки і жінки.
Практичний обовязковий для чоловіків.
Водночас якщо жінки захочуть пройти практичний курс БЗВП, вони матимуть тоді пройти ВЛК, бути придатними до військової служби і стати на облік в ТЦК.
Раніше у Міноборони зазначали, що базова загальновійськова підготовка для студентів вищих навчальних закладів розпочнеться з вересня 2025 року.
За повідомленням, курс передбачає 300 академічних годин і складатиметься з двох частин теоретична 90 академічних годин, які студенти проходитимуть у закладах освіти практична 210 академічних годин у навчальних частинах, центрах Збройних сил та інших установах.
Міноборони повідомляло, що президент Володимир Зеленський 15 січня підписав законопроєкт щодо змін до закону України про військовий обовязок і військову службу.
Закон передбачає зміни щодо прийняття громадян України на військовий облік, а також їх медичне обстеження під час проходження базової загальновійськової підготовки 18 травня минулого року набрав чинності закон про мобілізацію.
Серед іншого, він передбачає, що всі військовозобовязані, призовники і резервісти віком від 18 до 60 років мають оновити свої дані.
Оновити дані можна у мобільному застосунку Резерв.
Раніше повідомлялося, що чоловіків, які не досягли офіційно встановленого мобілізаційного віку, 1825 років, планують стимулювати до добровільного вступу до лав ЗСУ шляхом запровадження системи мотиваційних контрактів.
Нагадаємо, у 2025 році для студентів вишів запровадять обовязкову базову загальновійськову підготовку.
Однак першокурсників вона не стосуватиметься.
Як відомо, чоловіки активно використовують заклади вищої освіти для уникнення мобілізації.
Їх частка серед студентівпершокурсників платної форми навчання у 2023 році зросла до 70, а середній вік до 27 років.
Найбільшу увагу привертає вікова категорія студентів чоловіки 30 та 40.
Імовірною причиною є те, що статус студента гарантує відстрочку від мобілізації у період воєнного стану, хоча середня вартість року навчання у вишах зросла до 23,7 тис.
грн. До слова, за період з квітня до серпня 2024 року з українських закладів вищої освіти відрахували 23 448 студентів чоловічої статі віком понад 30 років, які мали академічну неуспішність чи не зявлялися на заняттях.
Останні новини
більше новин