В Україні оновлять стандарт початкової освіти: які зміни чекають на учнів та вчителів
www.rbc.ua
Thu, 16 Jan 2025 19:06:43 +0200
Міністерство освіти і науки України планує внести зміни до Державного стандарту початкової освіти, щоб адаптувати його до сучасних освітніх викликів.
Зокрема тих, що виникли під час повномасштабного вторгнення.
Про це розповідає РБКУкраїна із посиланням на коментар координаторки напряму Зміст освіти Офісу впровадження НУШ Міністерства освіти і науки Катерини Молодик Освіта.ua.
Вона зазначила, що оновлення стандарту має узгодити його структуру зі стандартами базової та профільної середньої освіти, затвердженими у 2020му та 2024му роках відповідно. Основна мета змін створення модельних навчальних програм, підручників та іншого освітнього контенту для 14 класів.
Учні початкової школи навчатимуться за новими матеріалами після оновлення стандарту. Для розробки пропозицій створено робочу групу, до складу якої входять представники МОН, науковці та педагоги.
Її завдання перегляд формулювання мети початкової освіти в контексті загальної середньої освіти уточнення ціннісних орієнтирів відповідно до чинного законодавства оновлення вимог до обовязкових результатів навчання учнів за освітніми галузями створення нової редакції базового навчального плану опис компетентнісного потенціалу та базових знань для кожної освітньої галузі.
Результати роботи робочої групи будуть представлені Директорату шкільної освіти МОН до кінця березня 2025 року.
Раніше РБКУкраїна розповідало, що з 1 січня 2025 року в Україні набув чинності новий закон Про дошкільну освіту.
Його основна мета підвищення якості освітніх послуг та створення комфортних умов для дітей, батьків і вихователів.
Також ми писали, що МОН презентувало проект Положення про мобільний дитячий садок для громадського обговорення.
Документ визначає засади організації роботи таких закладів.
Мобільний дитячий садок це форма надання освітніх послуг дітям за місцем їх проживання.
Він може функціонувати на базі спеціально облаштованого транспортного засобу або мобільної команди педагогів у пристосованому стаціонарному приміщенні.
Мобільні дитячі садки державної чи комунальної форми власності створюватимуть у громадах, де немає можливості організувати традиційні заклади дошкільної освіти.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБКУкраїна в Telegram.
Останні новини
більше новин