Команда Трампа готує жорсткі санкції проти Москви для примусу до миру, - Bloomberg
www.rbc.ua
Thu, 16 Jan 2025 15:33:01 +0200
Радники обраного президента Дональда Трампа розробляють широкомасштабну стратегію санкцій, щоб сприяти досягненню дипломатичної угоди між Росією та Україною в найближчі місяці.
Про це повідомляє РБКУкраїна з посиланням на Bloomberg.
Адміністрація Джо Байдена, що минає, 10 січня ввела найбільш руйнівні санкції проти торгівлі російською нафтою.
Цей крок створив відкрите питання про те, як Трамп ставиться до цих заходів, з огляду на його прихильність швидкому припиненню війни Росії проти України.
За інформацією Bloomberg, команда Трампа розглядає два основні підходи.
Один, якщо нова адміністрація вважатиме, що закінчення війни вже близько, включає деякі заходи на користь санкціонованих російських виробників нафти, які могли б допомогти укласти мирну угоду.
Другий варіант ґрунтуватиметься на санкціях, ще більше посилюючи тиск для збільшення важелів, сказали джерела.
Плани команди Трампа перебувають на ранніх стадіях і в кінцевому підсумку залежать від самого обраного президента, кажуть джерела.
Минулого тижня Трамп сказав, що готується зустріч із Володимиром Путіним, що підвищує ймовірність можливих переговорів у найближчому майбутньому про припинення війни.
В обговоренні стратегії беруть участь деякі з кандидатів до кабінету Трампа, а також колишні чиновники з санкцій у його першій адміністрації.
Також опитуються кілька консервативно налаштованих аналітичних центрів.
Як зазначає Bloomberg, на слуханнях щодо затвердження його кандидатури на посаду держсекретаря в середу Марко Рубіо назвав санкції ключовим важелем, який може привести до мирного врегулювання.
Для команди Трампа агресивніша російська політика може призвести до жорсткішого застосування вторинних санкцій щодо торгівлі нафтою, караючи як європейських вантажовідправників, так і азіатських покупців, включно з великими компаніями в Китаї та Індії, кажуть джерела.
Інший можливий підхід наполягати на більш жорстких втручаннях у прохід танкерів, що перевозять російську нафту через життєво важливі датські та турецькі протоки.
Раніше Financial Times повідомляло, що в ЄС побоюються того, що Дональд Трамп після 20 січня може скасувати укази Джо Байдена про санкції проти Москви.
Брюссель стурбований тим, що Трамп може спробувати скасувати рішення свого попередника просто тому, що їх ухвалив Байден, не особливо замислюючись про наслідки Чиновники США вже ввели заходи, щоб ускладнити Трампу одностороннє скасування деяких санкцій проти Росії.
Вони перевизначили кілька субєктів, вимагаючи від президента повідомити Конгрес, якщо він планує зняти з них обмеження.
Останні новини
більше новин