Скільки часу мають українці, щоб прийти до ТЦК після вручення повістки: роз’яснення
www.rbc.ua
Wed, 15 Jan 2025 07:33:00 +0200
Українці, які отримали повістку, повинні зявитися до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки ТЦК та СП у дату, час та місце, які зазначені у документі.
Також закон визначає терміни, у які людина має прийти до ТЦК та СП, якщо не зробила цього вчасно через поважні причини.
Адвокатка Адвокатського обєднання Діксі Лекс Олена Бірюч розповіла РБКУкраїна, скільки часу мають українці, щоб прийти до ТЦК та СП.
Бірюч зазначає, що терміни, у які людина має прийти до ТЦК та СП визначені статтею 22 Закону України Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію. У повістці повинна бути вказана наступна інформація ПІБ та дата народження особи найменування ТЦК та СП, що видав повістку мета виклику місце, день і час явки підпис посадової особи, що видала документ реєстраційний номер розяснення наслідків неявки та обовязок повідомити про причини відсутності. Що вважається поважною причиною неявки Законом передбачено, що громадянин може не зявитися за повісткою у визначений час лише з поважних причин, які мають бути підтверджені документально.
До них належать стихійні лиха чи інші перешкоди природного характеру хвороба громадянина воєнні дії на відповідній території або їх наслідки смерть близького родича. У разі неприбуття людина зобовязана повідомити про причину упродовж трьох діб після зазначеної дати.
Це можна зробити особисто, поштою чи електронною поштою.
При цьому необхідно прибути до ТЦК та СП не пізніше ніж за сім календарних днів. Яка відповідальність передбачена у разі неявки до ТЦК За неявку за повісткою під час воєнного стану передбачено штраф у розмірі від 17 000 до 25 500 гривень стаття 2101 КУпАП.
Як зазначає адвокатка, ТЦК та СП переважно накладають максимальний штраф 25 500 гривень.
Якщо штраф не сплачено протягом 15 днів, його стягує Державна виконавча служба у подвійному розмірі. Постанову ТЦК та СП про накладення адміністративної відповідальності громадянин може оскаржити у суді загальної юрисдикції. Нагадаємо, раніше військовозобовязаним повістки вручали виключно за місцем реєстрації.
Однак зараз їх нерідко видають за фактичним місцем перебування.
РБКУкраїна дізналося у юриста, як діяти в ситуації, коли повістку вручили не за адресою проживання.
Також ми розповідали, що згідно із законодавством, бронювання працівника після отримання ним повістки не передбачено.
Проте, якщо виклик військовозобовязаного повязаний лише з уточненням даних або проходженням ВЛК, зберігається теоретична можливість для його бронювання.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБКУкраїна в Telegram
Останні новини
більше новин