Балтійська вісімка заявила про загрозу з боку "тіньового флоту" РФ
ua.korrespondent.net
Tue, 14 Jan 2025 15:44:00 +0200
Лідери восьми балтійських країнчленів НАТО заявили про рішучість протидіяти будьяким спробам пошкодження критично важливої підводної інфраструктури в Балтійському морі після низки відповідних інцидентів, а також заявили про загрозу використання Росією тіньового флоту.
Про це мовиться у спільній заяві у вівторок, 14 січня.
Ми сповнені рішучості стримувати, виявляти і протидіяти будьяким спробам саботажу.
Будьякий напад на нашу інфраструктуру зустріне рішучу відповідь.
Ми готові за необхідності дати визначення ворожим діям, вчиненим зловмисними субєктами, мовиться в заяві.
Заяву підписали президент Фінляндії Александр Стубб, премєрміністр Естонії Крістен Міхал, премєрміністерка Данії Метте Фредеріксен, федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц, президент Латвії Едгарс Рінкевичс, президент Литви Гітанас Науседа, премєрміністр Польщі Дональд Туск і премєрміністр Швеції Ульф Крістерссон.
Документ ухвалили у присутності генерального секретаря НАТО Марка Рютте і виконавчої віцепрезидентки Європейської комісії Генни Вірккунен.
Використання Росією так званого тіньового флоту становить особливу загрозу морській та екологічній безпеці в регіоні Балтійського моря і в усьому світі.
Ця ганебна практика також загрожує цілісності підводної інфраструктури, збільшує ризики, повязані із захороненням у морі хімічних боєприпасів, та суттєво підтримує фінансування незаконної агресивної війни Росії проти України, наголосили у тексті.
Учасники залишають за собою право відповідно до міжнародного права вживати заходів проти будьяких підозрюваних суден, які обходять санкції та загрожують безпеці їхніх країн, інфраструктурі та довкіллю.
Країни посилять спостереження за суднами, включно з перевірками сертифікатів страхування суден.
Крім того, буде реалізовано додаткові заходи, включно з впровадженням інструментів відстеження та розширенням санкцій, спрямованих проти тіньового флоту.
Лідери країн Балтійської вісімки назвали боротьбу з обривом підводних кабелів і трубопроводів глобальною проблемою і закликали всі держави дотримуватися своїх зобовязань щодо ухвалення законів і правил, необхідних для забезпечення того, щоб такі випадки у відкритому морі або виключних економічних зонах судном під їхнім прапором чи особою, яка перебуває під їхньою юрисдикцією, були правопорушенням, яке карається.
Нагадаємо, наприкінці грудня в Балтійському морі зафіксували пошкодження чотирьох підводних кабелів звязку.
26 грудня Фінляндія затримала судно Eagle S у звязку з обривом одного з кабелів звязку.
Судно може бути частиною тіньового флоту РФ.
За даними ЗМІ, на ньому виявили шпигунське обладнання.
Нещодавно міністр оборони Швеції КарлОскар Болін заявив, що на ще одному кабелі в Балтійському морі Nordbalt між Швецією та Литвою були знайдені пошкодження від якоря.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp.
Підписуйтесь на наші канали https//t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Останні новини
більше новин