Після рекордних збитків Газпром готує масові звільнення
ua.korrespondent.net
Mon, 13 Jan 2025 15:49:00 +0200
Втративши європейський ринок газу та отримавши сотні мільярдів рублів збитків, російський Газпром готується до масових звільнень співробітників центрального апарату.
Компанія розглядає можливість скорочення 1,6 тисячі працівників головного офісу відповідного листа на імя голови Олексія Міллера направила заступниця голови правління Єлена Ілюхіна.
Про це повідомляють росЗМІ у понеділок, 13 січня.
Удокументі вона вказує на виклики, що стоять перед групою Газпром, і необхідність оптимізації витрат на всіх рівнях управлінських і виробничих процесів.
Як зазначає Ілюхіна, наразі Газпром щорічно витрачає 50 млрд рублів тільки на зарплати працівникам центрального офісу.
Їх кількість, за оцінками Ілюхіної, можна скоротити з 4,1 тисячі до 2,5 тисячі осіб.
Заступник голови правління, начальник департаменту інформаційної політики Сергій Купріянов підтвердив Forbes автентичність листа.
Кандидатів на звільнення компанія планує погодити протягом місяця до 15 лютого.
Відключивши газ більшості європейських країн у невдалій спробі досягти поступок щодо України, Газпром втратив дві третини експорту у 2023 році його поставки в далеке зарубіжжя склали лише 69 млрд кубометрів і стали найнижчими з 1985 року.
А експорт до Європи впав до 28 млрд кубометрів рівня другої половини 1970х років.
У 2024 році прокачка в Європу дещо зросла до 32 млрд кубометрів за рік, за оцінками Reuters, але залишилася в 5,5 разів нижчою за довоєнні рівні.
Сподівання Кремля на Китай, якому Путін пропонував збільшити закупівлі газу до 100 млрд кубометрів на рік, не виправдалися.
Сі Цзіньпін так і не підписав контракт на будівництво газопроводу Сила Сибіру2, а трубопровід Сила Сибіри1, запущений наприкінці 2019 року, компенсував Газпрому лише чверть від колишніх поставок до ЄС навіть після виходу на повну потужність 38 млрд кубометрів на рік.
За підсумками 2023 року Газпром отримав перший за чверть століття чистий збиток за міжнародними стандартами звітності, і його розмір 629 млрд рублів став рекордним за всю історію компанії.
У 2024 році Газпром повернувся до прибутку за МСФО він склав 989 млрд рублів за січеньвересень.
Однак його газовий бізнес залишався глибоко збитковим за перше півріччя збитки склали 480,6 млрд рублів.
Припинення транзиту газу через Україну з 1 січня 2025 року позбавить Газпром ще близько 6 млрд річного доходу, оцінює аналітик БКС Рональд Сміт.
За українським маршрутом, який було запущено півстоліття тому і який став першим каналом експорту газу з СРСР до Європи, після початку війни транспортувалося близько 1215 млрд кубометрів газу з РФ на рік.
Основними споживачами газу за цим маршрутом були Словаччина, Австрія і Чехія, а також Україна, яка отримувала реверсний газ з ЄС.
Нагадаємо, у 2023 році Газпром отримав рекордний з моменту свого створення в 1990 році збиток у розмірі 6,1 млрд доларів.
Газпром розпродує елітну нерухомість після рекордних збитків Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp.
Підписуйтесь на наші канали https//t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Останні новини
більше новин