Хто з українців може отримувати одразу дві пенсії
glavcom.ua
Sat, 11 Jan 2025 05:10:00 +0200
Українці можуть отримувати до 4,7 тис.
грн надбавки до основного доходу або пенсії.
Про це повідомив Департамент соціального захисту населення.
Так, особи з інвалідністю з дитинства та неповнолітні особи з інвалідністю мають право на державну соціальну допомогу.
Окрім того, до неї призначається надбавка на догляд.
Така допомога пропонується тим, хто доглядає за особою з інвалідністю з дитинства І групаза одинокою особою з інвалідністю з дитинства II, III група, яка за висновком комісії потребує постійної сторонньої допомогиза дітьми з інвалідністю.
Надбавку виплачують одиноким матерям і батькам, які виховують дитину з інвалідністю віком до 18 років незалежно від факту роботи, навчання, служби одному з батьків, усиновителів, опікуну, піклувальнику дитини з інвалідністю, які не працюють, не навчаються окрім заочної форми, не проходять службу і не займають виборну посаду одному з батьків, усиновителів, опікуну, піклувальнику, які перебувають у декреті або відпустці у звязку з вагітністю / пологами, без збереження заробітної плати якщо дитині потрібен домашній догляд.
Розміри надбавок по догляду за особою з інвалідністю І групи підгрупи А 200 прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність 4722 гривень якщо дитині 618 років щомісячна доплата у розмірі 961,7 гривні за особою з інвалідністю І групи підгрупи Б 100 прожиткового мінімуму 2361 гривняодинокою особою з інвалідністю II, III група 75 прожиткового мінімуму 1770,75 гривні за дитиною з інвалідністю віком до 6 років підгрупи А 200 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку 5126 гривень за дитиною з інвалідністю віком 618 років підгрупи А 200 прожиткового мінімуму для дітей 6392 гривень за дитиною з інвалідністю віком до 6 років 50 прожиткового мінімуму для дітей 1281,5 гривні за дитиною з інвалідністю віком 618 років 50 прожиткового мінімуму для дітей 1598 гривень.
Також друга пенсія призначається непрацездатним членам сімї, в якій помер годувальник.
Непрацездатними членами сімї вважають чоловіка або дружину, батька або мати, якщо вони є особами з інвалідністю або досягли 65річного віку неповнолітніх або старших дітей, якщо вони отримали статус інвалідності до 18 років дітей, які навчаються до завершення навчання, але не довше 23 років дітейсиріт до 23 років чоловіка або дружину, батька або мати, брата або сестру, дідуся або бабусю незалежно від віку і працездатності, які зайняті доглядом за дитиною годувальника до 8 років.
Дітям призначається пенсія незалежно від того, чи були вона на утриманні годувальника за його життя.
Розмір таких пенсій на одного непрацездатного члена сімї 50 пенсії за віком на двох і більше непрацездатних членів сімї 100 пенсії за віком.
Якщо йдеться про військовослужбовця, який загинув внаслідок отриманого на службі поранення, розмір такий 70 його грошового забезпечення на одного непрацездатного члена сімї 50 грошового забезпечення на двох і більше непрацездатних членів сімї.
Якщо військовий помер внаслідок нещасного випадку, не повязаного зі службою, пенсія становитиме 30 його грошового забезпечення.
Нагадаємо, протягом найближчих трьох років в Україні не буде підвищення пенсійних виплат.
Це передбачено бюджетною декларацією на 20252027 рік.
Таким чином, у цьому році мінімальна пенсія залишиться на нинішньому рівні.
Її розмір, як і раніше, залежатиме від віку пенсіонера та його страхового стажу.
Окрім того, в Україні проживає понад 10 млн пенсіонерів.
Згідно з даними Пенсійного фонду України, найбільший середній розмір пенсійних виплат зафіксовано в Києві.
Станом на 1 жовтня 2024 року середня пенсія в Україні становить 5 852 грн.
Проте найбільший відсоток пенсіонерів у нашій країні отримує менше ніж 3 тис.
грн.
До слова, українці, які вирішать продовжити працювати після досягнення пенсійного віку, можуть значно збільшити розмір своєї майбутньої пенсії.
Для цього необхідно подати звернення до Пенсійного фонду для отримання виплат з відстрочкою.
Останні новини
більше новин