Руслан Бортник розповів, чи Україна зможе отримати гарантії безпеки за моделлю Ізраїлю
life.znaj.ua
Mon, 06 Jan 2025 22:15:36 +0200
Про це він розповів у своєму блозі.
Європа може дати гарантії безпеки для України, оскільки у статуті Європейського Союзу, не НАТО, є стаття 42 пункту 7, який передбачає колективну допомогу у разі агресії проти члена Європейського Союзу.
Україна каже ні, Зеленський каже ні, лише прямі гарантії безпеки США, розповідає Руслан Бортник.
За його словами, США не хочуть давати прямих гарантій від себе, але Зеленський натякає на гарантії за прикладом Ізраїлю.
Як пояснює експерт, у цьому разі йдеться не про якийсь один великий договір, а про партнерство із США щодо забезпечення безпеки на різних рівнях, починаючи від обіцянок і закінчуючи постачанням військової допомоги, захистом неба тощо.
Але Україні, зазначає він, така модель, хоч і можлива, але підійде навряд чи.
Поперше, пояснює експерт, Україна не має такої впливової діаспори в американській політиці, як Ізраїль, подруге, у серці ізраїльської моделі безпеки невизнаний ядерний статус.
Я думаю, що половинку ізраїльського статусу Україна може отримати у вигляді обіцянок, посилення допомоги, продовження модернізації Збройних сил, постачання озброєнь, боєприпасів, технологій, решти, навіть підписання якогось договору між Україною та США в цій частині.
Але друга половинка, що стосується створення безпольотних зон над територією України, оборони ракетними системами США і тим паче надання ядерного статусу або сприяння набуттю Україною ядерного статусу, буде навряд чи реальною, підсумовує Руслан Бортник.
Як повідомляв Знай.ua, Шейтельман заявив, що 2024 року росія так і не вийшла з позиційного глухого кута.
Також Знай.ua писав про те, що Старіков розповів, чи справді переговори після закінчення війни можуть завершитися до 9 травня.
Останні новини
більше новин