Тайвань звинуватив Китай у пошкодженні підводного кабелю зв'язку біля свого узбережжя
www.pravda.com.ua
Mon, 06 Jan 2025 03:29:29 +0200
Тайвань заявив, що китайське судно пошкодило підводний інтернеткабель біля північного узбережжя острова, що призвело до тимчасового порушення звязку.
Тайвань звернувся до Південної Кореї з проханням затримати судно.
Джерело Financial Times Деталі Видання повідомляє, що інцидент стався 3 січня поблизу порту Кілунг, де вантажне судно Shunxing39, зареєстроване під камерунським прапором, імовірно, пошкодило підводний кабель, що є частиною Транстихоокеанської експрескабельної системи. Хоча судно належить компанії Jie Yang Trading Limited, зареєстрованій у Гонконзі, її директором є громадянин материкового Китаю Го Веньцзе.
Тайвань вважає, що цей інцидент може бути частиною ширшої стратегії Китаю з розриву зовнішніх комунікацій острова.
Тайвань стурбований тим, що Китай може перервати зовнішні комунікаційні звязки острова в потенційній спробі анексувати країну.
Пекін заявляє про свій суверенітет над островом і погрожує захопити його силою в разі необхідності.
Оскільки нам не вдалося допитати капітана, ми попросили владу Південної Кореї допомогти з розслідуванням у наступному порту призначення судна, заявив представник берегової охорони Тайваню.
Берегова охорона Тайваню та інші урядовці заявили, що дані відстеження сигналу автоматичної системи ідентифікації судна і супутникові дані показали, що судно Shunxing39 підняло якір у місці, де був розірваний кабель.
Це ще один випадок дуже тривожної глобальної тенденції диверсій проти підводних кабелів, сказав високопоставлений чиновник служби національної безпеки Тайваню.
Кораблі, які беруть участь у цих інцидентах, зазвичай є застарілими суднами, майже непридатними для комерційної діяльності.
Це судно нагадує ті, що належать до тіньового флоту Росії, додав він.
Дослівно Згідно з даними постачальника послуг з відстеження суден і морської аналітики MarineTraffic, Shunxing39 перетинав води поблизу північного узбережжя Тайваню з 1 грудня.
За словами чиновника, характер руху свідчить про те, що пошкодження кабелю не було невинним нещасним випадком.
Китайські торгові або рибальські судна час від часу беруть участь у деяких великих військових навчаннях, які Пекін регулярно проводить поблизу Тайваню.
Тайбей занепокоєний тим, що такі операції в сірій зоні, нижче порогу війни, ускладнять захист від агресії, яка зрештою може перерости у відкритий напад.
Довідково TransPacific Express підводний комунікаційний кабель прокладений по дну Тихого океану зєднує Китай, Південну Корею, Тайвань та США.
Довжина кабелю склала 18 тисяч кілометрів, вартість проєкту півмільярда доларів.
Підводний інтернеткабель належить міжнародному консорціуму, до нього входять американський оператор ATampT, японський NTT, Тайванський Chunghwa Telecom, Південнокорейський Korea Telecom і китайські оператори China Telecom і China Unicom.
Передісторія У Фінляндії у понеділок 2 грудня пошкодили волоконнооптичний кабель, який зєднує країну зі Швецією, що спричинило масштабний збій у звязку.
18 листопада Підводний кабель звязку Фінляндії з Німеччиною було розірвано, розслідування причин розриву триває.
Фінські правоохоронці, які розслідують пошкодження підводних силових і інформаційних кабелів, знайшли на морському дні сліди, ймовірно, залишені якорем затриманого танкера тіньового флоту Росії Eagle S.
Останні новини
більше новин