"Життя на пенсії тільки починається" як жінки навчилися основ психології й допомагають дітям справлятися з викликами війни – відео (Відео)
www.5.ua
Thu, 02 Jan 2025 13:49:00 +0200
ltpgtltspan stylefontweight 400gtНавіть у найтяжчі часи дітям потрібна турбота, але не завжди є можливість отримати допомогу від психологів.
Унікальний проєкт обєднав жінок від шістдесяти до сімдесяти двох років, які опанували основи психології та допомагають малечі через анімованого персонажа Моркву Горіхівну.
Проєкт реалізують за фінансування уряду Німеччини.
Як це працює та чому діти чекають на зустрічі з цією героїнею, розповіла наша Діана Шликова.lt/spangtlt/pgt ltpgtltspan stylefontweight 400gtУ межах проєкту жінки навчаються основ психології, щоб, ховаючись за образом анімованого персонажа Морквинки, допомогти дітям справлятися з викликами війни.
Нині вже 10 жінок пройшли цей курс.
Серед тих, хто долучився до програми, була Наталія Гугленко.
Їй 62 роки.
Каже, вирішила долучитися до проєкту, щоб підтримати дітейlt/spangtlt/pgt ltpgtltspan stylefontweight 400gtlt/spangtlt/pgt ltblockquotegt ltpgtltstronggtНа кожен дзвінок у нас є свій сценарій.
Наприклад, сьогодні я хотіла розповісти дитині про традиції.
Одна дівчинка з Харкова займалася танцями, спортом.
І вже після завершення проєкту вона отримала перше гранпрі по танцям.
Морква Горіхівна побажала їй успіхів в конкурсі і вона отримала нагороду.lt/stronggtlt/pgt lt/blockquotegt ltpgtltspan stylefontweight 400gtЖінкам потрібно було не лише опанувати основи психології та спілкування з дітьми від 6 до 8 років, а й опанувати технічні навички як працювати через застосунок MaPanda та брати участь у зустрічах у Zoom.
Анімований персонаж Морква Горіхівна спілкується з дитиною, встановлює емоційний звязок, що дозволяє довіряти йому, як другу.
Тож дітлахи навіть не здогадуються, що кожна гра створена, щоб допомогти їм впоратися з будьякими викликами, які є в їхньому житті.lt/spangtlt/pgt ltpgtУчасниця проєкту Ольга Сербінаlt/pgt ltblockquotegt ltpgtltstronggtКоли дивишся на цей екранчик і бачиш цю посмішку, іноді навіть сльози на глазах.
А іноді хочеться посміхатися разом з ними.
І це найбільша подяка для людини мого віку.
Посмішка дитини це найбільша подяка.lt/stronggtlt/pgt lt/blockquotegt ltpgtРектор університету третього віку Протон Наталя Закlt/pgt ltblockquotegt ltpgtltstronggtЖиття на пенсії тільки починається.
Дуже важлива соціальна залученість людей старшогоlt/stronggt ltstronggtвіку до суспільних ініціатив.
Бути потрібною це дуже важливо в старшому віці.lt/stronggtlt/pgt lt/blockquotegt ltpgtltspan stylefontweight 400gtГалина Манюк із Берислава, що на Херсонщині.
Їй 61 рік.
У Бериславі вона працювала викладачкою у психологічному коледжі.
А нині займається волонтерською діяльністю.
Долучившись до проєкту, Галина прагне зміцнити ментальне здоровя як своє, так і дітей, яким особливо потрібна підтримка в цей тяжкий часlt/spangtlt/pgt ltblockquotegt ltpgtltstronggtЯ коли почула за цей проєкт, взагалі, що таки існує і образ Морква Горіхівна.
Я одразу зрозуміла, що це я.
І ці дітки з якими ми спілкувалися в ході дзвінків.
Також величезна насолода від спілкування з малечею.
Я думаю, що діти всі отримали такий цікавий досвід від спілкування з бабусею в образі Моркви Горіхівни.
Дітки дуже різні.
Одні такі були на початку закриті, а потім, до 5 дзвінка, настільки відкрилися, що чекали зустрічі з бабусями як зі старими друзями.lt/stronggtlt/pgt lt/blockquotegt ltpgtТакож методистка та продуктологиня Академії Турботи Олена Машковська сказалаlt/pgt ltblockquotegt ltpgtltstronggtБатьки відзначають позитивні зрушення, зміни в поведінці.
Діти дуже відкривається пані.lt/stronggtlt/pgt lt/blockquotegt ltpgtltstronggtltemgtДіана Шликова, Микола Довгий, 5 канал.lt/emgtlt/stronggtlt/pgt ltpgtltstronggtltemgtЧитайте також lt/emgtlt/stronggtltemgtlta hrefhttps//www.5.ua/suspilstvo/yakzberehtypsykholohichnurivnovahuvumovakhviinyukropyvnytskomudiiutdyskusiinipaneliiakirishenniaproponuiutsiuzhet328756.html targetblank relfollow noopenergtЯк зберегти психологічну рівновагу в умовах війниlt/agt у Кропивницькому діють дискусійні панелі, які рішення пропонують.
Війна негативно впливає на психічне здоровя не лише військових, а й цивільних.lt/emgtlt/pgt ltpgtltstronggtltemgtЧитайте також сюжет lt/emgtlt/stronggtltemgtвlt/emgtltemgtони сильні, та іноді теж потребують підтримки lta hrefhttps//www.5.ua/regiony/vonysylnitainoditezhpotrebuiutpidtrymkyiakpsykholohyboiovohostresudopomahaiutviiskovymsiuzhet324312.html targetblank relfollow noopenergtяк психологи бойового стресу допомагають військовим.lt/agtlt/emgtlt/pgt ltpgtltstronggtДивіться такожlt/stronggtlt/pgt ltulgt ltligtlta hrefhttps//www.5.ua/suspilstvo/razomdoperemohypidtrymaitezhurnalistiv5kanaluiakipratsiuiutnaperedovii281600.html targetblank relfollow noopenergtltstronggtltemgtПідтримайте журналістів 5 каналу на передовійlt/emgtlt/stronggtlt/agtltstronggtltemgt.lt/emgtlt/stronggtlt/ligt ltligtlta hrefhttps//www.patreon.com/projects5 targetblank relfollow noopenergtltstronggtltemgtПідтримайте 5 канал на Патреоні.lt/emgtlt/stronggtlt/agtlt/ligt lt/ulgt ltpgtltstronggtltemgtДрузі, підписуйтеся на lta hrefhttps//web.telegram.org/k/channel5UA targetblank relfollow noopenergt5 канал у Telegramlt/agt.
Хвилина і ви в курсі подій.
Також стежте за нами у мережі lta hrefhttps//whatsapp.com/channel/0029VaknCoj5fM5i0XDUOP0x targetblank relfollow noopenergtWhatsApplt/agt.
Для англомовної аудиторії маємо lta hrefhttps//whatsapp.com/channel/0029ValjiSp8kyyDo3ObSB0a targetblank relfollow noopenergtWhatsApp англійськоюlt/agt.lt/emgtlt/stronggtlt/pgt
Останні новини
більше новин