Що не можна робити у перший день року, щоб не накликати негаразди

Новорічні свята мають багато прикмети заборон. Вважалося, що діяльність в останній або перший день року визначає те, чи буде щастя в родині. Тому деяких справ уникали.
Про те, що не можна робити в перший день нового року, розповідає РБК-Україна (проєкт Styler).
Позичати грошіПредки вважали, що позичати комусь або в когось гроші на Святвечір, Щедрий вечір або Новий рік - до фінансової скрути. Зокрема, тоді проблеми з грошима залишатися аж до наступного Нового року.
Виносити сміття з домуЦе вірування могло дещо відрізнятися залежно від регіону. Наприклад, могли вносити сміття тільки з однієї частини хати, а можна виносити зовсім. Інакше можна випадково винести з дому щастя. Також в перший день нового року не варто виносити з дому догорілі свічки.
Сваритися та лаятисяОстанній день грудня та перший день січня визначали стосунки в родині на наступний рік. Для того, щоб в сім'ї панувала злагода, важливо провести новорічні свята мирно та дружно.
Жінкам - заходити першими в будинокЦей забобон пов'язаний з обрядами засівання. Раніше предки вірили, що першим дав силі має зайти чоловік - тоді він принесе власникам оселі щастя.
А якщо в перший день нового року перше в гості прийде жінка - можуть прийти нещастя.
ПрацюватиНовий рік сприймався як свято радості та забав, а не важкої роботи. Інакше наступний рік міг бути складним, і навіть зі збитками.
Відмовляти в допомозіВ перший день Нового року варто зробити хоча б одну добру справу. Тоді в наступному році в будь-якій діяльності буде супроводжувати удача.
Якщо ж відмовляти в допомозі - замість успіху будуть негаразди та складнощі.
ПлакатиПопри те, що сум - природна емоція, пращури намагалися в перший день Нового року знаходити хороше в усіх речах.
Сум і думки про погане в перший день Нового року могли прикликати смуток або горе.
Раніше ми розповідали про те, як привітати з Новим роком у прозі та віршах.
Читайте також, 10 старовинних прикмет та забобонів на Новий рік.
При написанні матеріалу використовувалися такі джерела: книга Олекси Воропая "Звичаї нашого народу", РадіоТрек.
Останні новини
