Добитися справедливості: мешканці Ірпеня добиваються від влади відбудову зруйнованого в березні 2022-го року будинку (Відео)
www.5.ua
Sun, 29 Dec 2024 16:44:16 +0200
ltpgtltspan stylefontweight 400gtЖителі Ірпеня, що під Києвом вимагають від місцевої влади відбудувати будинок, зруйнований внаслідок бойових дій у березні 2022 року.
Щомісяця люди виходять на пікети та надсилають звернення до міської ради.
Хочуть почути коли ж розпочнеться відбудова.
Утім, конкретної відповіді досі не отримали.
У ситуації розбиралася журналістка 5 каналу Єлизавета Калітвенцева. lt/spangtlt/pgt ltpgtltspan stylefontweight 400gtlt/spangtlt/pgt ltpgtltspan stylefontweight 400gtМістогерой Ірпінь Київської області було окуповане росіянами з 27 лютого до 28 березня 2022 року.
Під час бойових дій населений пункт був зруйнований на 75 відсотків.
Близько 115 будівель не підлягають відновленню.
Понад 10 тисяч людей залишилися без житла.
Серед них і пенсіонерка Галина Олександрівна.
Багатоквартирний будинок, в якому вона мешкала, зруйнований через влучання ворожого боєприпасу навесні 2022го.
Вона провела в окупації близько тижня.
Свою евакуацію називає дивом, адже тоді в місто зайшли окупанти.lt/spangtlt/pgt ltblockquotegt ltpgtltspan stylefontweight 400gtХотіли нас воєнні провести.
А воєнні вже не могли провести, бо вони поїхали на танках розвєдку зробили, кажуть, шо провести не можуть, того що вже розбивають людей у машинах там.
Туди вже не можна пробиться.
І це через Романовський мост.
Ще й на другий день вони поїхали, розвідку зробили, може б ми могли прорватися на машинах.
Кажуть, нєт.
І ми покидаємо ці машини тут.
Йдемо на Романовський мост пішком.
Там були маршрутки.
Ми сідали в ті маршрутки, їхали туди, як воно, Бєлічі.
А тоді вже там автобуси більші на вокзал їхали, розповідає жителька Ірпеня Галина Курята.lt/spangtlt/pgt lt/blockquotegt ltpgtltspan stylefontweight 400gtПісля деокупації місто почали відбудовувати за сприяння Міжнародної організації з міграції та інших донорів.
Галина Олександрівна повернулася додому в травні 2022го.
Тоді ж і дізналася, що її квартири вже немає.
Два місяці жінка жила в родичів.
Згодом її поселили у модульному містечку, яке збудували для тих, хто втратив житло.
Вже понад два роки вона живе у цій маленькій кімнаті.lt/spangtlt/pgt ltpgtltspan stylefontweight 400gtБудинок жінки розташований за адресою вулиця Северинівська, 1622.
Його включили до списку будівель, які відновлює держава.
Але вже майже третій рік на місці демонтованого будинку досі не розпочали роботи.lt/spangtlt/pgt ltpgtltspan stylefontweight 400gtЩомісяця власники квартир виходять на пікети, подають звернення з проханням надати їм інформацію про перебіг робіт.
Відповідь отримали у жовтні цього року.
У ній йдеться про те, що в межах бюджету Ірпінської міської територіальної громади розроблена проєктнокошторисна документація.
Проте фінансування на проведення робіт із капітального ремонту немає.
Містяни побоюються, що на місці будинку можуть збудувати паркінг.lt/spangtlt/pgt ltpgtltspan stylefontweight 400gtКапітального ремонту взагалі не може бути.
Це нонсенс будинку немає.
Підїзду немає.
Одна площадка.
Тепер завезли ті купи піска.
Ви знаєте, таке враження, що нам там зробили могили, зазначає власниця квартири у зруйнованому будинку Ірина.lt/spangtlt/pgt ltblockquotegt ltpgtltspan stylefontweight 400gtСпочатку казали сертифікати брати.
Потім немає грошей на сертифікати будемо відбудовувати.
Відбудовувати теж не виходить.
Всі мовчать.
Нас наче немає.
Тепер там завезли якийсь пісок.
Засипають територію нашого будинку піском.
Ми не знаємо, що там буде.
Нам відповіді немає.
Зібрали нас, сказали, будуть будувати.
По результатах чи будуть чи не будуть ніхто нічого нам не відповідає.
Ми хочемо додому, хочемо в свій будинок, який нам обіцяли відбудувати, зазначила власниця квартири у зруйнованому будинку Тетяна.lt/spangtlt/pgt lt/blockquotegt ltpgtltspan stylefontweight 400gtЩоб розібратися у ситуації, ми приїхали до Ірпінської міської ради та поспілкувалися з міським головою Олександром Маркушиним.
Він спростував інформацію про паркінг на місці демонтованого будинку.lt/spangtlt/pgt ltblockquotegt ltpgtltspan stylefontweight 400gtЦе завезли пісок, ви мабуть бачили, що поруч почалася відбудова.
Тобто, ви гарантуєте, що на місці того будинку...
Звичайно, не може бути паркінга, не може бути якихось інших споруд, бо там є проект затверджений, наголосив міський голова Ірпеня Олександр Маркушин.lt/spangtlt/pgt lt/blockquotegt ltpgtltspan stylefontweight 400gtЗа його словами, наразі розробили проєкт та вже завершили експертизу щодо відновлення трьох будинків на вулиці Северинівській.
Загальна вартість відбудови до мільярда гривень.
Але в міському бюджеті немає таких коштів.
Тому залучатимуть донорів.lt/spangtlt/pgt ltpgtltspan stylefontweight 400gtЩе одна проблема полягає у тому, що для отримання житлового сертифікату, власникам осель, згідно із законодавством, необхідно написати заяву на припинення права власності на зруйноване майно.
Це означає, що отримати житло у тому самому будинку вже буде неможливо, з чим категорично не згодні власники осель.
Щоб врегулювати це питання, місцева влада пропонує внестИ правки до закону, щоб люди могли вкласти кошти з сертифікату в житло у своєму будинку.
Наступного року в Ірпені спробують запустити пілотний проєкт, який передбачає відбудову за сертифікати.lt/spangtlt/pgt ltblockquotegt ltpgtltspan stylefontweight 400gtЩо я маю на увазі людина отримала сертифікат.
І вкласти кошти саме в той будинок, в якому вона жила, на відбудову.
Зараз людина отримує сертифікат і може купити в будьякій точці України квартиру або будинок.
Але вкласти гроші, в умовно кажучи, новозбудований будинок, який побудується, по закону ще не можна.
І ми хочемо, щоб внесли цю правку.
Щоб зібрати людей, там близько 50 людей хочуть відбудуватися.
Добрати їх до 100, які хочуть відбудуватися, щоб вони створили кооператив, умовно кажучи.
І за свої сертифікати вже відбудували собі будинок.
А ми їм в цьому допоможемо.
Але це треба внести правки на рівні Кабінета міністрів, зазначив міський голова Ірпеня Олександр Маркушин.lt/spangtlt/pgt lt/blockquotegt ltpgtltspan stylefontweight 400gtЗапуск пілотного проєкту залежатиме від того, коли держава погодить зміни у законодавстві.
Тому говорити про конкретні терміни зарано.
Ця невідомість змушує нервувати тих, хто прагне повернутися у свій дім.lt/spangtlt/pgt ltpgtltspan stylefontweight 400gtВпоратися зі стресом Галині Олександрівні допомагають волонтери, які приїжджають до Ірпеня.
Вони проводять інтерактиви, артмайстеркласи, а влітку возять на пікніки.lt/spangtlt/pgt ltpgtltspan stylefontweight 400gtВ Ірпінській міській раді запевнили, що власники зруйнованих осель обовязково отримають нове житло на місці зруйнованого. lt/spangtlt/pgt ltpgtltemgtltstronggtЄлизавета Калітвенцева, Олексій Іванченков, 5 каналlt/stronggtlt/emgtlt/pgt ltpgtltstronggtЧитайте також lta hrefhttps//www.5.ua/suspilstvo/opanuvatynovuprofesiiutadopomohtyvidbudovuvatyirpiniakproishovseminarmaistrivproftekhuchylyshch335198.html targetblank relfollow noopenergtОпанувати нову професію та допомогти відбудовувати Ірпінь як пройшов семінар майстрів профтехучилищlt/agtlt/stronggtlt/pgt ltpgtltstronggtltemgtДивіться також відеоlt/emgtlt/stronggtlt/pgt ltpgtltstronggtltemgtlt/emgtlt/stronggtlt/pgt ltulgt ltligtlta hrefhttps//www.5.ua/suspilstvo/razomdoperemohypidtrymaitezhurnalistiv5kanaluiakipratsiuiutnaperedovii281600.html targetblank relfollow noopenergtltstronggtltemgtПідтримайте журналістів 5 каналу на передовійlt/emgtlt/stronggtlt/agtltstronggtltemgt.lt/emgtlt/stronggtlt/ligt ltligtlta hrefhttps//www.patreon.com/projects5 targetblank relnofollow noopenergtltstronggtltemgtПідтримайте 5 канал на Патреоні.lt/emgtlt/stronggtlt/agtlt/ligt lt/ulgt ltpgtltstronggtltemgtДрузі, підписуйтеся на lta hrefhttps//web.telegram.org/k/channel5UA targetblank relfollow noopenergt5 канал у Telegramlt/agt.
Хвилина і ви в курсі подій.
Також стежте за нами у мережі lta hrefhttps//whatsapp.com/channel/0029VaknCoj5fM5i0XDUOP0x targetblank relfollow noopenergtWhatsApplt/agt.
Для англомовної аудиторії маємо lta hrefhttps//whatsapp.com/channel/0029ValjiSp8kyyDo3ObSB0a targetblank relfollow noopenergtWhatsApp англійськоюlt/agt.lt/emgtlt/stronggtlt/pgt ltpgt lt/pgt
Останні новини
більше новин