Дощ і заморозки: як прибрати лід з машини
www.rbc.ua
Sat, 28 Dec 2024 19:00:42 +0200
Один з типових сюрпризів цьогорічної зими легенький дощик під час легенького морозу падає на машину і вкриває її такою собі нарядною шкуринкою.
Як прибрати її швидко і без наслідків для автомобіля Про те, як очистити машину від льоду та примерзлого снігу, читайте в матеріалі РБКУкраїна.
При підготовці статті були використані матеріали Autocentre і Motor.
Перш за все, маємо заспокоїти водіївпочатківців всю машину очищати від льоду не слід.
Принципово важливо забезпечити огляд для водія, отже достатньо звільнити вікна, і в першу чергу лобове та передні бокові.
Про заднє скло окремо не говоримо, бо маємо надію, що його підігрів у вашої машини справний.
Але часто і самі вікна очистити від льоду теж непросто.
Проте, автожурналісти rbc.ua знають кілька надійних прийомів.
Прибираємо лід зі скла Навіть якщо ви озброєні шкребками і щітками, руйнувати товсту кригу, віддираючи її від скла, не потрібно це найбільш складний варіант.
Більш простий спосіб зняти кригу шкуринкою, окремими фрагментами.
Для цього треба спочатку відєднати, відклеїти лід від скла і тоді вже видаляти його геть.
Для цього існують різні шляхи Нагріти лобове скло та інші вікна, спрямувавши на них потік теплого повітря з опалювача.
Але для того пічка має давати достатньо гаряче повітря Зросити скло незамерзаючою рідиною, намагаючись при тому залити її саме під кригу.
Технологія така слід продряпати вгорі скла шпаринку у кризі і лити в неї препаратдефростер розморожувач Тонкий шар льоду, іній і нещільний шар замерзлого снігу часто вдається змити розморожувачем, просто зрошуючи крижану поверхню з розпилювача.
Як прискорити очищення скла від льоду Досвідчений водій взимку взагалі перед поїздкою виходить до машини на чверть години раніше, ніж у теплий сезон.
А у вологу погоду з мінусом на термометрі, з опадами і перепадами температури варто відразу налаштовуватись на додаткові клопоти Виходьте з домівки до машини відразу з розпилювачем з дефростером і шкребком Якщо ручки дверей не обмерзли, відразу сідайте в машину і запускайте двигун, аби він швидше прогрівав опалювач, а той у свою чергу вікна і салон Щітка для змітання снігу допоможе швидше прибрати фрагменти льоду зі скла.
Уникайте дерти по вікнах особливо по лобовому скребком, адже на склі сучасних машин навіть пластик залишає мікроподряпини а вони дуже заважають бачити дорогу вночі, у світлі чужих фар Лід на лобовому склі завжди починає плавитися знизу, від зони паркування склоочисників, яка найбільш інтенсивно обдувається теплим повітрям від кліматичної установки.
А на бокових вікнах відтаювання починається з зони в районі дзеркал заднього виду.
Відповідно, з цих місць і можна починати підривати кригу скребком чи щіткою.
Коли холодний двигун запрацює впевнено, вмикайте обігрівач заднього скла та дзеркал.
Звісно, не забувайте і про обігрівач лобового скла.
І майте на увазі, що ця поширена в наш час опція теж не допомагаю миттєво так, такий підігрів дуже ефективний, але почекати все одне доведеться, тим більше коли крига товста.
Чого не можна робити взимку з лобовим склом Кілька підказок на тему очищення вікон авто допоможуть вам не задати машині випадкових пошкоджень Ще раз нагадаємо, що слід менше дряпати скло скребком, особливо навпроти водійського місця пластик залишає на склі мікроподряпини, які вночі у світлі зустрічних фар буквально засліплюють водія Будьте обережні з контрастами температур.
Небажано, щоб повітря, що спрямовується на скло, було відразу дуже гарячим трапляється, що мерзле лобове скло тріскається від надто гарячого повітря Тим більше не можна змивати лід гарячою водою з чайника або термосу це вірний спосіб призвести до розтріскування скла і лакофарбового покриття.
Коротко Навіть якщо ви дуже поспішаєте, не залишайте ані трохи льоду на тих вікнах, які можуть завадити вам бачити обстановку навколо машини.
Мало того, що не можна рушати з місця, доки вікна не будуть очищені від криги, снігу, інію чи запотівання, переконайтесь, що ці небажані покриття не зявляться на склі знов.
Тобто у холодну і вологу погоду краще дочекатись, щоб опалювач та вбудовані підігріви прогріли скло, а потім вже вирушайте в дорогу.
Звісно, скло може остаточно очиститись від льоду чи запотівання вже під час руху, але і за ті кілька хвилин їзди навпомацки ви можете пропустити якусь небезпеку, що наближається а значить, може статись аварійна ситуація чи інша неприємність.
Нагадаємо, нещодавно РБКУкраїна розповідало, яким буває повний привод на пікапах та позашляховиках.
Останні новини
більше новин