Галюцинування, промт. В Україні вийшов словник термінів зі штучного інтелекту
glavcom.ua
Fri, 27 Dec 2024 13:59:37 +0200
Міністерство цифрової трансформації України спільно з фахівцями експертноконсультаційного комітету з розвитку ШІ при міністерстві уклали узагальнений словник термінів зі штучного інтелекту.
Про це повідомила пресслужба Мінцифри.
Зазначається, що словник термінів зі штучного інтелекту налічує 106 найактуальніших слів та словосполучень, що описують інноваційну сферу.
Зібрана термінологія має стати основою для якісного формування законодавства у сфері ШІ.
Також це допоможе профільним фахівцям, науковцям, медіа та громадянам говорити про технологію однією мовою.
Також відомо, що в словнику зібрана юридична й технічна термінологія.
Кожен термін подано з англійським відповідником і визначенням.
Ознайомитися з переліком інноваційних термінів можна за посиланням.
А ось перелік найцікавіших слів і словосполучень Штучнии інтелект як галузь загальна назва сукупності інформаціиних технологіи, якот алгоритми, методи, підходи, моделі та сервіси, що заимаються створенням і розвитком інтелектуальних систем, здатних виконувати завдання, які зазвичаи вимагають людського інтелекту.
Запит промпт вхіднии текст, інструкція або завдання для системи ШІ, на які система має відреагувати шляхом генерування контенту.
Дипфеик глибока підробка контент, згенеровании або відредаговании за допомогою ШІ, якии нагадує реальних людеи, обєкти, місця, інші сутності або подіі та вводить в оману щодо справжності або правдивості.
Галюцинування феномен, коли результат роботи системи генеративного ШІ містить неточну або хибну інформацію, що оманливо представлена як достовірна.
Людиноцентричии ШІ підхід до ШІ протягом усього життєвого циклу, ґрунтовании на людських цінностях, якии віддає перевагу розширенню, а не заміні можливостеи людеи.
Генеративнии штучнии інтелект різновид ШІ, якии застосовують для створення нового контенту, включно з аудіо, кодом, зображенням, текстом, відео тощо.
У Мінцифри запевняють, що у сфері ШІ зявляються нові явища й поняття, відтак словник не є всеохопним.
Користувачів закликають пропонувати терміни, які варто додати, заповнюючи онлайнформу за посиланням.
Варто зазначити, що системи штучного інтелекту працюють, поєднуючи великі обсяги даних з інтелектуальними ітеративними алгоритмами обробки.
Таке поєднання дозволяє йому вчитися на основі шаблонів і особливостей аналізованих даних.
А однією з основних переваг ШІ є ефективність.
Програми штучного інтелекту роблять швидко багато завдань, які зазвичай вимагали б великої кількості людських ресурсів та часу.
Нагадаємо, що штучний інтелект уперше намалював автопортрет, показавши, який, на його думку, він має вигляд.
Останні новини
більше новин