Магія новорічних прикрас: як з часом змінялися ялинкові іграшки
www.rbc.ua
Fri, 27 Dec 2024 10:00:00 +0200
Головним символом Нового року є ялинка, прикрашена яскравими іграшками.
Але чи замислювались ви, звідки походить ця традиція і які історії ховаються за знайомими прикрасами РБКУкраїна проєкт Styler запрошує вас у подорож крізь століття, щоб дізнатися більше про історію ялинкових іграшок.
Перші прикраси яблука, пряники та горіхи Традиція прикрашати ялинку зародилася в середньовічній Німеччині.
Вважалося, що в гілках ялин живуть добрі духи, яких слід задобрювати дарами. Для цього люди прикрашали дерева їстівними подарунками золотистими яблуками, імбирними пряниками та горіхами, вкритими сусальним золотом.
У XVIII столітті зявилися перші неїстівні прикраси соломяні зірочки, металеві ангелики та шишки з золотим напиленням. Унікальним нововведенням стали скляні іграшки, які зявилися завдяки майстру зі Саксонії.
Його скляні яблука та горіхи настільки вразили людей, що швидко здобули популярність у Європі.
Іграшки зі скла стали символом свята, які зберегли актуальність і сьогодні. Пряники були першими ялинковими прикрасами фото Вікіпедія Розвиток традиції в Східній Європі До Східної Європи ялинкові прикраси дійшли у XIX столітті, але дозволити собі скляні шари могли лише багаті родини.
Вартість одного такого виробу інколи дорівнювала ціні корови.
У царській Росії та Україні стали популярними дешевші прикраси з вати та паперу.
У радянські часи вата залишалася основним матеріалом для іграшок. З 1927 по 1935 рік в СРСР ялинки були заборонені як буржуазний пережиток.
Після відновлення традиції популярність ялинкових прикрас зросла, і зявилися тематичні вироби фігурки пілотів, піонерів та навіть кукурудзи, що символізувала хрущовські реформи. Соломяні польські іграшки фото Вікіпедія Скло, картон і фарфор ялинкові іграшки у Європі У Німеччині, місті Лауш, у XIX столітті почали виготовляти перші легкі скляні кулі.
Їх робили зі скла з тонкими стінками та вкривали сріблом або блискітками.
Крім куль, зявилися іграшки у формі тварин, фруктів та казкових персонажів. Дрезденський картонаж це ще один тренд того часу.
З картону виготовляли обємні фігурки солдатиків, тварин і техніки. Пізніше у моду ввійшли фарфорові прикраси.
Вони були більш довговічними, хоча й залишалися доступними лише для еліти.
Європейські майстри задавали тон у світі ялинкових прикрас до XX століття. Новорічні іграшки мають великий асортимент фото Вікіпедія Символи епох іграшки у Радянському Союзі Ялинкові прикраси радянських часів були тісно повязані з політикою.
У 1930х роках популярними були зірки, серпи та молоти.
У роки Другої світової війни на ялинках зявлялися солдатики, танки й літаки.
У мирний час іграшки відображали повсякденне життя ковзанярів, героїв фільмів і навіть сільськогосподарські символи. У 1960х роках космічна тематика стала головною ракети, космонавти та супутники прикрашали ялинки в кожній оселі.
У 1970х і 1980х роках заводи випускали масові партії куль, бурульок і зайців, які продавалися цілими гірками на прилавках магазинів. Радянські іграшки мали специфічну естетику фото Вікіпедія Сучасні матеріали та тренди З розвитком технологій ялинкові прикраси стали доступними кожному.
Сьогодні їх виготовляють із пластику, скла, дерева, паперу й навіть текстилю.
Крім традиційних куль, зявилися тематичні колекції персонажі фільмів, тварини та навіть персоналізовані іграшки. Майстри створюють унікальні вироби ручної роботи, які можуть стати справжньою сімейною реліквією.
Але незалежно від матеріалу, всі прикраси зберігають головну функцію дарувати радість і атмосферу свята. Раніше ми писали, як виникла традиція на Новий рік ставити ялинку.
Читайте також, як красиво розвішати гірлянди у квартирі, щоб створити святковий настрій.
При написанні матеріалу використовувалися наступні джерела сайти History, Lifehacker, Вікіпедія.
Останні новини
більше новин