Українців стане вдвічі менше? Демограф пояснила, чому не треба вірити у прогнози
glavcom.ua
Wed, 25 Dec 2024 17:25:52 +0200
Не потрібно зараз читати прогнози щодо демографічної ситуації в Україні, тому що вони всі абсолютно непевні. Таку думку виразила директорка Інституту демографії та соціальних досліджень Національної академії наук України Елла Лібанова в інтервю ВВС.
Так, деякі дослідники прогнозують, що до 2050 року українців буде 25 млн.
Експертка ж просить не фокусуватися на цих цифрах.
Якби ми точно знали, що війна, принаймні гаряча фаза, закінчиться тодіто на такихто умовах, тут буде досягнутий компроміс, тут він не буде досягнутий Зберігається небезпека наступних агресивних дій з боку сусідів чи не зберігається від цього все залежить.
Тому коли говорять 25 а може бути і 40 хто його знає, скільки його буде наголосила диктора інституту.
Вона додала, що демографічний прогноз, як і економічний у даній ситуації, спирається саме на воєнний прогноз. Раніше Елла Лібанова заявила, що держава у роботі з біженцями має робити ставку на те, що саме в Україні вони матимуть належний соціальний статус.
За її словами, Україні важко щось протиставити заробітній платі, яку люди отримують в Німеччині, Нідерландах чи Британії. Розумієте, треба розраховувати на те, що людям тут, на батьківщині, буде краще, ніж там. Нам важко щось протиставити, скажімо, заробітній платі, яку люди отримують в Німеччині, Нідерландах чи Британії.
Але у нас є інші козирі.
Тут їхня батьківщина, тут звичний для них суспільний клімат.
Тут вони мають належний соціальний статус, якого переважно в країнах еміграції вони не мають.
І з цим також треба рахуватися, акцентувала увагу Лібанова.
Також в інтервю Главкому Елла Лібанова заявляла, що в Україні більше не буде 50 млн громадян, тому країна повинна перебудувати структуру економіки так, щоб можна було обійтися й меншою кількістю населення. Ані 50, ані 40 мільйонів громадян в Україні уже не буде.
Хіба що у випадку інтенсивної імміграції.
Але це вже будуть не українці і, скоріше за все, навіть не європейці, сказала Лібанова.
Експертка зауважила, що для демографії країни має значення щільність населення.
До слова, в Україні перед повномасштабним вторгненням на одну жінку дітородного віку припадала 1,2 дитини, після початку повномасштабного вторгнення 0,9.
Цей показник третій з кінця у світі.
Останні новини
більше новин