У Харкові розбирають завали першого училища міста, зруйнованого ще в 2022-му році – що планують робити з автентичною цеглою (Відео)
www.5.ua
Tue, 24 Dec 2024 22:31:28 +0200
ltpgtltspan stylefontweight 400gtІсторична цегла.
У Харкові взялися розбирати завали першого училища міста.
Залишки будівлі півтора року пролежали просто неба.
Проте ними зацікавилися архітектори, які серед іншого опікуються збереженням культурної спадщини.
Що планують робити з автентичною цеглою у сюжеті 5 каналу.lt/spangtlt/pgt ltpgtltspan stylefontweight 400gtlt/spangtlt/pgt ltpgtltspan stylefontweight 400gtРозбирати завали памятки архітектури, зруйнованої росіянами, Романа Гапоненка покликали друзі.
Його завдання відбирати з завалів цеглу, якій майже півтора століття.lt/spangtlt/pgt ltblockquotegt ltpgtltspan stylefontweight 400gtЦе стара довоєнна цегла, яка має неймовірну якість, яку зараз не роблять і вона має як історичне значення для нас так і як річ, це антикваріат, але будівельний, каже учасник проєкту з сортування автентичних залишків Роман Гапоненко.lt/spangtlt/pgt lt/blockquotegt ltpgtltspan stylefontweight 400gtБудівля першого реального училища у Харкові була зведена у 1870х роках.
Це памятка архітектури з багатим декором та елементами готики з цегли.
Споруду росіяни зруйнували у 2022му році.lt/spangtlt/pgt ltblockquotegt ltpgtltspan stylefontweight 400gtКонструкції значною мірою постраждали стіни, обвалилися західна стіна актової зали, обвалилися перекриття горішні, дах, перекриття між першим і другим поверхом, зазначив співзасновник ГО Платформа урбаністичного розвитку Віктор Дворніков.lt/spangtlt/pgt lt/blockquotegt ltpgtltspan stylefontweight 400gtЗараз корпус належить державному біотехнологічному університету.
До початку вторгнення тут навчалися три сотні студентів.
У ВИШі кажуть, після влучань будівлю законсервували.lt/spangtlt/pgt ltblockquotegt ltpgtltspan stylefontweight 400gtКонтури повністю закриті є в тому місці, де зруйновані стіни, нічого вже не станеться.Ми працювали з архітекторами з інженерами розуміємо, що зробили все можливе, щоб її зберегти, зазначив в.о.
ректора державного біотехнологічного університету Андрій Кудряшов.lt/spangtlt/pgt lt/blockquotegt ltpgtltspan stylefontweight 400gtА от залишки розбитої будівлі півтора року пролежали просто неба.
Зараз до справи взялися архітектори, які серед іншого опікуються збереженням культурної спадщини.
За підтримки ВИШу вони запровадили пілотний для України проєкт з сортування автентичних залишків.lt/spangtlt/pgt ltblockquotegt ltpgtltspan stylefontweight 400gtДля нас в першу чергу дійсно важливо врятувати автентичні матеріали.
Щоб ця будівля, вона залишилась достовірним свідченням історії, наголосив співзасновник ГО Платформа урбаністичного розвитку Віктор Дворніков.lt/spangtlt/pgt lt/blockquotegt ltpgtltspan stylefontweight 400gtДля участі в проєкті запросили охочих харківян.
Перед початком робіт учасників проінструктували щодо безпеки та технічних характеристик історичної цегли вона не кришиться у порох під молотком.lt/spangtlt/pgt ltpgtltspan stylefontweight 400gtАнтикварні залишки по цеглині видули із завалів будівельного сміття.
Відбивають від зайвих елементів.
За дві години роботи поряд із завалами виросла цегляна кладка.
Є і важливі знахідки.lt/spangtlt/pgt ltblockquotegt ltpgtltspan stylefontweight 400gtТут 8 різних типів ми вже знайшли цеглин.
Є ось така трикутна скошений край.
Є різні радіуси закруглення різноманітних карнизів.
Є ось такий зовсім довгий карніз.
Ось бачите, яка цегла.
І це все штамповані такі елементи, які індивідуального виготовлення були, зазначив співзасновник ГО Платформа урбаністичного розвитку Віктор Дворніков.lt/spangtlt/pgt lt/blockquotegt ltpgtltspan stylefontweight 400gtУсю видобуту автентичну цеглу зберігатимуть на майданчику.
Згодом її використають у відновленні будинку.
Загальна вартість відбудови архітектурної памятки становить близько сімдесяти мільйонів гривень.
Щоправда роботи, ймовірно, розпочнуться після перемоги.lt/spangtlt/pgt ltblockquotegt ltpgtltspan stylefontweight 400gtЄ такі будівлі, які ми вже зробили знову прильоти і знову пошкодження.
Тому ми будемо чекати, хоча ми всі відповідні дії зробили.
Ми розробили проєктнокошторисну документацію на першочергове відновлення.
І будемо чекати умов, пояснив в.о.
ректора державного біотехнологічного університету Андрій Кудряшов.lt/spangtlt/pgt lt/blockquotegt ltpgtltspan stylefontweight 400gtТа головне зараз видобути та зберегти автентичні матеріали, з яких була зведена будівля, кажуть автори проєкту.
Розібрати завали планують за два тижні.lt/spangtlt/pgt ltpgtltemgtltstronggtОксана Нечепоренко, Антон Авіжас, Харків, 5 каналlt/stronggtlt/emgtlt/pgt ltpgtltspan stylefontweight 400gtЧитайте також lta hrefhttps//5.ua/regiony/maiemovidnovytyistorychnupamiatkuvkharkoviremontuiutbudivliuderzhpromuiakuposhkodylyrosiianyfoto337441.html targetblank relfollow noopenergtltstronggtМаємо відновити історичну памятку в Харкові ремонтують будівлю Держпрому, яку пошкодили росіяниlt/stronggtlt/agtlt/spangtlt/pgt ltpgtltstronggtДивіться такожlt/stronggtlt/pgt ltulgt ltligtlta hrefhttps//www.5.ua/suspilstvo/razomdoperemohypidtrymaitezhurnalistiv5kanaluiakipratsiuiutnaperedovii281600.html targetblank relfollow noopenergtltstronggtltemgtПідтримайте журналістів 5 каналу на передовійlt/emgtlt/stronggtlt/agtltstronggtltemgt.lt/emgtlt/stronggtlt/ligt ltligtlta hrefhttps//www.patreon.com/projects5 targetblank relfollow noopenergtltstronggtltemgtПідтримайте 5 канал на Патреоні.lt/emgtlt/stronggtlt/agtlt/ligt lt/ulgt ltpgtltstronggtltemgtДрузі, підписуйтеся на lta hrefhttps//web.telegram.org/k/channel5UA targetblank relfollow noopenergt5 канал у Telegramlt/agt.
Хвилина і ви в курсі подій.
Також стежте за нами у мережі lta hrefhttps//whatsapp.com/channel/0029VaknCoj5fM5i0XDUOP0x targetblank relfollow noopenergtWhatsApplt/agt.
Для англомовної аудиторії маємо lta hrefhttps//whatsapp.com/channel/0029ValjiSp8kyyDo3ObSB0a targetblank relfollow noopenergtWhatsApp англійськоюlt/agt.lt/emgtlt/stronggtlt/pgt
Останні новини
більше новин