У МВФ назвали, від чого залежатимуть відключення світла в Україні
www.rbc.ua
Sat, 21 Dec 2024 12:45:24 +0200
Енергетична ситуація ції зими в Україні буде дуже складною.
Дефіцит електроенергії та відключення електроенергії критично залежатимуть від масштабів подальших російських атак і суворості зимового періоду.
Про це повідомля РБКУкраїна з посиланням на Меморандум з МВФ.
За даними МВФ, у січніжовтні 2024 року серія російських атак на українську енергосистему пошкодила або знищила понад 10 ГВт генеруючих потужностей, що становить близько половини пікового попиту минулої зими.
Незважаючи на такі значні втрати, ситуація в енергетичному секторі залишалася відносно стабільною до листопада.
Російські обстріли і руйнування енергетичної інфраструктури в листопадігрудні завдали нових економічних збитків і втрат, обмеживши електрогенерувальні потужності України, збільшивши дефіцит енергії та спричинивши масові й тривалі вимкнення електроенергії в домогосподарствах у всій країні, йдеться в документі.
Як зазначають експерти фонду, влада України оперативно працю над розвязанням проблем, викликаних триваючими руйнівними атаками на енергетичну інфраструктуру.
Ремонтні роботи пройшли успішно, і нове електрогенеруюче обладнання стабільно надходило в експлуатацію, що доповнювалося підвищенням С ліміту на імпорт до 2,1 ГВт з 1,7 ГВт з додатковими 250 МВт екстреної підтримки.
За даними МВФ, влада також накопичила газ на опалювальний сезон відповідно до цільового рівня.
Введення в експлуатацію 0,9 ГВт резервних розподілених генерації, а також розширення імпортних потужностей і підтримка у відновленні пошкоджених генеруючих потужностей дозволяють частково помякшити наслідки дефіциту.
Негативний вплив дефіциту потужності на низку галузей промисловості також частково помякшуться прямим імпортом електроенергії компаніями для виробничих цілей, розвитком власної генерації, зазначають у МВФ.
Нагадамо, у жовтні МВФ оцінив зимовий дефіцит енергії в Україні в 34 ГВт, що відповіда оцінкам інших зацікавлених сторін, водночас переважають негативні ризики через ракетні атаки і сезонні чинники.
Останні новини
більше новин