Адміністрація Байдена найближчими днями оголосить про допомогу Україні на $1,2 млрд
glavcom.ua
Fri, 20 Dec 2024 13:01:00 +0200
Адміністрація Байдена найближчими днями оголосить свій фінальний пакет Ініціативи допомоги Україні в галузі безпеки USAI, використавши решту коштів, зарезервованих на закупівлю нового озброння для України. Про це повідомили Reuters два джерела, знайомі з цим питанням.
За даними третього джерела, пакет включа перехоплювачі для протиповітряної оборони та артилерійські боприпаси, але точний вміст очікуться найближчими днями, коли пакет буде оголошено. За словами джерел, вартість пакету становитиме близько 1,2 мільярда доларів.
Згідно з програмою USAI, військова техніка закуповуться в оборонній промисловості або у партнерів, а не береться з американських запасів, а це означа, що її доставка на поле бою може зайняти місяці або роки.
Reuters наголошу, що пакет USAI може стати одним з останніх кроків США з надання прямої військової підтримки Україні, оскільки Київ готуться до повернення новообраного президента Дональда Трампа, який публічно поставив під сумнів військову допомогу.
З моменту вторгнення Росії до свого сусіда в лютому 2022 року Сполучені Штати виділили 175 мільярдів доларів на допомогу Україні, в тому числі приблизно 61,4 мільярда доларів на безпекову допомогу.
Близько половини ції безпекової допомоги надійшло через програму USAI, а решта була вилучена з наявних військових запасів на підставі президентських повноважень щодо скорочення озбронь PDA. Таким чином залишок коштв склада 5,6 млрд. Державний департамент і Пентагон відмовилися коментувати майбутн оголошення, заявивши, що вони не обговорюють пакети допомоги у сфері безпеки до того, як вони будуть офіційно оприлюднені. Програма USAI стала благом для американських оборонних підрядників, які змогли отримати замовлення на нові зразки озбронь і створити нові джерела доходу. Нагадамо, колишній радник із національної безпеки США Джон Болтон висловив сумнів, що обраний президент Дональд Трамп насправді наполягатиме на обмеженнях для України у використанні американської далекобійної зброї для ударів по території Росії. Джон Болтон стурбований, що через те, що члени С бачать ослаблення американської рішучості, їхня рішучість також слабша Ексрадник додав, що дозвіл на удари далекобійною зброю США мали надати Україні ще три роки тому.
За його словами, затягування Джо Байдена внаслідок тривалих внутрішніх дебатів ускладнило, а то й унеможливило, спроможність України здійснити справжню стратегічну відповідь на російське вторгнення.
Раніше Трамп розкритикував удари ЗСУ ракетами Atacms по території Росії, назвавши це неприйнятним.
Відповідаючи на запитання про те, чи відмовиться він від допомоги Україні, Трамп сказав, що використа підтримку Кива з боку США як важіль тиску на Росію в переговорах про припинення війни.
До слова, 19 листопада ЗСУ вперше завдали удар по військовому обкту на території Росії балістичними ракетами Atacms виробництва США.
Останні новини
більше новин