Ліквідація екологічних наслідків війни: Світлана Гринчук розповіла про важливу нараду у Запорізькій області
life.znaj.ua
Fri, 20 Dec 2024 11:55:37 +0200
Якість атмосферного повітря, водозабезпечення, управління відходами руйнації та ліквідація екологічних наслідків війни виклики, з якими стикнулася Запорізька область внаслідок повномасштабної збройної агресії росії.
Для ефективного вирішення цих питань провели координаційну нараду з головою Запорізька обласна державна адміністрація Ivan Fedorov, представниками Державне агентство водних ресурсів України, Державна екологічна інспекція України, Державне агентство лісових ресурсів України, директорами НПП Великий Луг і Приазовя, міських та обласних профільних департаментів і комунальних установ.
Звірили годинники та окреслити наступні кроки.
Запорізька область одним з регіонів, які гостро відчувають наслідки підриву росіянами греблі Каховської ГЕС.
Водопостачання стало однію з ключових проблем.
70 окупованих територій області отримували воду з Каховського водосховища.
Наразі у таких містах, як Бердянськ, Приморськ, Приазовське та інших населених пунктах, водопостачання здійснються із свердловин та річок, що не може повноцінно виправити ситуацію.
Мамо чіткий план, як відновлюватимемо водозабезпечення у підконтрольних населених пунктах та на решті території після її деокупації.
Кабінет Міністрів України схвалив Державну цільову програму комплексного водозабезпечення територій, які зазнали впливу вонних дій, на період до 2030 року.
Для Запорізької області план передбача будівництво понад 1,3 тис км нових водопроводів, будівництво очисних споруд та реконструкцію свердловин.З початку російського вторгнення в області було пошкоджено або зруйновано понад 14,5 тисяч цивільних обктів.
Оріхів, Гуляйполе та багато інших міст перетворилися на руїни.
За орінтовними підрахунками, на тимчасово окупованій території області знаходиться близько 1 мільйона тонн відходів руйнації.
На підконтрольній понад 33,8 тис.
тонн.
На Запоріжжя може поширитися пілотний проект управління відходами руйнації внаслідок російської агресії.
Будемо вести перемовини щодо цього з нашими японськими колегами.
Серед важливих проктів, до яких також підключатимемо Запоріжжя посилення моніторингу стану повітря за підтримки фінських колег.
Мамо можливість долучити місто до прокту, який реалізуться в рамках співпраці Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України з Фінським метеорологічним інститутом.
Адже найбільша кількість звернень від мешканців промислового міста Запоріжжя надходить до Державної екологічної інспекції України саме щодо забруднення повітря.
Наразі ситуація ускладнються ще й постійними обстрілами та, як наслідок, значними додатковими викидами в атмосферу.
В умовах вонного часу та за 30 км від лінії фронту підпримствам складно проводити модернізацію, але тим не менше вони мають вдосконалити моніторинг, збирати та аналізувати дані, щоб запобігати негативним наслідкам та оперативно реагувати на ситуацію, а по завершенню війни приймати рішення, що та як модернізувати.
Тож наступного року Запоріжжя ма отримати новий автоматизований пост моніторингу якості повітря.
Також ми обговорили можливість підтримки функціонування мобільного посту моніторингу повітря в Запоріжжі.Домовилися пришвидшити прийняття регіональної програми моніторингу довкілля, яка міститиме чіткий план поетапного зниження викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря.
У рамках зустрічі також обговорили питання забезпечення населення дровами паливними, відновлення лісів, вирішення проблем природоохоронних територій, актуалізували дані щодо збитків, завданих довкіллю області внаслідок війни.
Синхронізували наші зусилля та подальші кроки на складному шляху збереження довкілля, а отже покращення якості життя людей в умовах війни та після війни.
Останні новини
більше новин