Підвищення тарифу на транспортування газу це шлях до інфляції та закриття підприємств – ЗМІ
glavcom.ua
Fri, 20 Dec 2024 10:45:11 +0200
Оператор ГТС України ініціювало різке підвищення тарифів на транспортування газу на 2025 рік.
Це позначиться на конкурентоспроможності бізнесу і, врешті решт, спричинить підвищення цін та продовжить розганяти інфляцію на четвертому році повномасштабної війни.
Про це пише Цензор.
ТОВ Оператор ГТС України отримав від НКРЕКП схвалення прокту підвищення тарифу на транспортування газу для споживачів одразу зі 124 до 503 грн за тисячу кубометрів.
Тобто, тариф зросте на 305, або більше, ніж у 4 рази.
Керівництво компанії поясню це завершенням дії угоди про транзит російського газу через Україну до С.
Тобто, підтримувати доходи монополіста замість росіян тепер мають українські підпримства, вказу видання.
Гендиректор компанії Дмитро Липпа наполяга на необхідності збільшити прибуток монополіста, закладений у тариф, до рівня облікової ставки НБУ зараз вона становить 13,5, ред..
Але дізнатися, куди компанія витрачатиме отримані кошти, неможливо вона не розкрива ані розрахунки, закладені у підвищення тарифу, ані фінансову звітність.
Тому громадськість та бізнес мають всі підстави сумніватися в тому, що державна монополія не маніпулю даними, підкреслю видання.
Підвищення тарифів державних монополій завжди б як по конкурентоспроможності українського експорту, так і по кишені звичайного українця.
На внутрішньому ринку додатковий фінансовий тягар у підсумку нестиме кінцевий споживач продукції та послуг, це також сприятиме прискоренню інфляційних процесів.
Свою чергою зниження конкурентоспроможності українського експорту на зовнішніх ринках може призвести до падіння надходжень валюти, що рано чи пізно позначиться на курсі гривні, акценту Цензор.
У випадку безконтрольного підвищення тарифів, підпримствам доведеться зменшувати обсяги виробництва або зупинити діяльність, попереджа видання.
Через це державні монополісти втрачатимуть доходи і знову вимагатимуть підвищувати тариф.
Без чіткої оцінки ефективності їх роботи, монополісти завжди намагатимуться використати свою ринкову владу, щоб перекласти будьякі свої витрати на споживача.
Тому особливо важливо не допустити безконтрольного підвищення тарифів монополістів під час війни, коли більшість підпримств намагаються працювати у безпрецедентно складних умовах.
Натомість вигляда так, що керівництво державних монополій, отримуючи мільйонні зарплати, навпаки використову умови вонного стану, щоб уникнути публічного обґрунтування підвищення тарифів та оцінки власної ефективності.
Адже війна все спише, резюму видання.
Раніше Федерація роботодавців України також заявила, що підвищення тарифу на транспортування газу на 305 матиме катастрофічні наслідки для економіки та викличе хвилю звільнень виробників.
Тим часом, формування тарифу Оператором ГТС максимально непрозорим, тому необхідно провести аудит компанії для того, щоб оптимізувати тарифи та не допустити зростання тарифу.
Останні новини
більше новин