Парламент Болгарії не підтримав підписання безпекової угоди з Україною
www.pravda.com.ua
Fri, 20 Dec 2024 10:21:25 +0200
Болгарський парламент відмовився схвалити підписання двосторонньої угоди про безпеку з Україною.
Колишній премрміністр Бойко Борисов та лідер партії ГРБ, який раніше підтримував цю ініціативу, змінив свою позицію.
Джерело вропейська правда з посилання на Euractiv Деталі Нинішній тимчасовий премрміністр Болгарії Дімітар Главчев пообіцяв у жовтні приднатися до країн, які уклали двосторонні безпекові угоди з Україною.
Очікувалося, що Главчев підпише угоду з президентом України Володимиром Зеленським під час їхнього візиту до Брюсселя в четвер, але тимчасовий уряд відмовився і звернувся за мандатом до парламенту, де ГРБ Борисова ма найбільше місць.
Лише шість з 27 країнчленів С Болгарія, Угорщина, Австрія, Словаччина, Мальта та Кіпр не підписали таку угоду.
З моменту вторгнення Росії в Україну у 2022 році ГРБ підтримувала надання військової допомоги Україні, а сам Борисов часто підкреслював цю підтримку як доказ прозахідної позиції свої партії.
Але, за словами Борисова, зараз ситуація змінилася.
Ще пів року тому ми б категорично підтримали таку угоду, сказав Борисов, додавши, що сьогодні така підтримка рівнозначна купівлі заводу на 9 вересня.
Правильний народний вислів купити завод 8 вересня, що означа укласти дуже погану угоду.
9 вересня 1944 року радянська армія окупувала Болгарію, що не віщувало нічого хорошого для власників фабрик.
Борисов пояснив, що причиною цього стало посилення дискусії в вропі та США про досягнення миру в Україні.
Він додав, що ми будемо працювати для відновлення або мирного процесу в Україні, але підкреслив, що це ма бути регулярний уряд, який підпише взамовигідний договір.
Борисов не пояснив, в чому він вбача відсутність взамної вигоди у запропонованій угоді.
Відповідаючи на питання про те, як звичайний уряд, в якому бере участь соціалістична партія БСП, може підписати угоду про військову співпрацю з Україною, Борисов сказав Якщо угода буде взамовигідною, жодна сторона не буде заперечувати.
БСП виступа проти надання будьякої військової допомоги Україні.
Незважаючи на скромну кількість депутатів 20 з 240, БСП може стати важливим коаліційним партнером в уряді, очолюваному ГРБ.
Лідер ГРБ також заявив, що тимчасовий уряд не потребу парламентського мандату для підписання угоди з Україною.
Через кілька хвилин після виступу Борисова тимчасовий премрміністр Главчев прокоментував його з Брюсселя.
Він відкинув звинувачення в тому, що його рішення просити мандат у Національних Зборів було спробою саботувати урядові переговори.
Він сказав, що диною причиною, через яку він звернувся до депутатів за схваленням, була запропонована 10річна тривалість угоди.
Весела Чернева, заступниця директора ECFR і колишня радниця колишнього премрміністра Кирила Петкова, сказала Euractiv, що такий розвиток подій був подарунком для премрміністра Угорщини Віктора Орбана, який перебува з візитом у Софії в пятницю.
Петков лідером партії Ми продовжумо зміни, другої за величиною сили в парламенті.
Без ції сили практично неможливо сформувати уряд.
Це формування рішуче підтриму підписання угоди про безпеку з Україною і заявля, що її підписання може відбутися в обхід голосування в парламенті.
Зазначимо, що в Болгарії кілька років трива політична криза через нездатність парламенту сформувати стабільний уряд, у результаті чого в країні за останні чотири роки відбулось сім дострокових виборів.
Про підготовку безпекової угоди між Україною та Болгарію стало відомо наприкінці жовтня.
На сьогодні Україна підписала вже майже три десятки таких двосторонніх документів, а також Ukraine Compact багатосторонній документ, що містить зобовязання щодо підтримки України.
Останні новини
більше новин