G7 розглядає варіанти для зменшення ціни на російську нафту – Bloomberg
glavcom.ua
Thu, 19 Dec 2024 20:08:00 +0200
Країни Великої сімки шукають способи посилити обмеження ціни на російську нафту, намагаючись краще оцінити здатність Москви фінансувати війну проти України.
Про це повідомля Bloomberg з посиланням на джерела.
Вказуться, що країни мають різні варіанти.
Один з них змінити механізм, повністю заборонивши обробку російської нафти.
Також розглядають ідею, знизити ціновий поріг з нинішніх 60 до приблизно 40.
За словами джерел Bloomberg, наразі лише тривають дискусії, а консенсусу нема.
Згідно з нинішніми умовами прайскепа, західні оператори можуть страхувати і транспортувати нафту лише тоді, коли вона купуться нижче цінового порогу.
США та вропейський Союз також запровадили ембарго на більшість імпортних товарів протягом кількох місяців після повномасштабного вторгнення Росії.
Це свідчить про те, що Москва звертаться до тамного флоту танкерів, які часто працюють із невідомими страховиками чи власниками, щоб транспортувати свою нафту на нові ринки, зокрема в Азію.
Цей тіньовий флот допоміг Росії обійти обмеження, оскільки ціни на її продаж сирої нафти перевищували максимальну ціну протягом більшої частини року.
У відповідь країни G7 наклали санкції на десятки суден і організацій, залучених до тіньової торгівлі.
Ряд країн Північної вропи також посилюють страхові перевірки російських танкерів.
Нагадамо, влада вропейських країн погодила новий механізм, за яким танкери, які перевозять російську нафту в вропейських водах, повинні будуть надати достатню страховку від нещасних випадків, пише Financial Times із посиланням на інформовані джерела.
За словами джерел, такої домовленості було досягнуто на зустрічі Обднаного експедиційного корпусу Joint Expeditionary Force, JEF країн Північної вропи 16 грудня.
Також посли вропейського Союзу у середу, 11 грудня, погодили новий пакет санкцій щодо Росії у відповідь на її агресію проти України.
Очікуться, що новий пакет санкцій включатиме нові заходи проти російського тіньового флоту.
Тобто стосуватиметься додаткових суден третіх держав, які здійснюють діяльність, спрямовану на сприяння або підтримку дій або політики, що підтримують війну Росії проти України.
Останні новини
більше новин