Мир все ймовірніший. Захід бачить фінал війни
ua.korrespondent.net
Mon, 16 Dec 2024 20:00:00 +0200
Війна, розвязана Росію проти України, можливо, переходить у фінальну стадію і мирна угода видаться більш ймовірною, ніж будьколи, зазнача в публікації для The New York Times Раджан Менон, аналітик і старший науковий співробітник Інституту досліджень війни та миру при Колумбійському університеті, аналізуючи можливі домовленості, які будуть досягнуті у рамках фінальної стадії війни.
Менон упевнений, що угоди буде досягнуто і настав час планувати повонну фазу, оскільки сусідом України, як і раніше, буде Росія, яка знову може напасти.
Сценарії для України На думку Меннона, існу низка можливих сценаріїв майбутньої безпеки України.
Автор публікації наголошу, що надія України на членство в НАТО, ймовірно, залишиться нездійсненою.
При цьому альтернативою може стати коаліція держав, які готові гарантувати безпеку України.
Проте, переконаний аналітик, проблема поляга в тому, що Україна захоче, щоб США були серед країнгарантів, водночас обраний президент США Дональд Трамп прагне закінчити війну, не даючи при цьому жодних обіцянок захистити Україну.
Також він прагне скоротити зобовязання Америки щодо безпеки в вропі загалом і навряд чи підпише такий договір.
Аналітик зазнача, що у пріоритеті для США буде АзіатськоТихоокеанський регіон для стримування Китаю та безпека України завжди матиме більше значення для вропейців, ніж для американців.
Тому слід очікувати, що військова роль США в вропі скоротиться і вропейцям необхідно буде взяти на себе більшу частину тягаря щодо забезпечення свої оборони.
Ще одна можлива модель озброний нейтралітет.
Сценарій передбача обіцянку Росії не нападати на Україну, а Київ, у свою чергу, відмовиться від членства в НАТО та розміщення іноземних військ та озбронь на своїй території.
Менон наголошу, що такий перебіг подій зробить Україну більш уразливою порівняно з іншими рішеннями.
Україна, пише Менон, продемонструвала, що вона грізний противник, і якщо її перевірену в боях армію можна зробити сильнішою і краще оснастити, Росії доведеться зважати на набагато сильніший противник.
Кінець війни, можливо, наближаться, але, переконаний аналітик, для міцного світу, а не заморозки, після якої Росія знову атаку, важливо те, що буде потім.
Закінчити, а не зупинити Конгресмен із Флориди Майк Волц, якого обраний президент США Дональд Трамп збираться призначити своїм радником з нацбезпеки, заявив, що в команді Трампа думають над тим, як зупинити війну Росії проти України, а не просто призупинити на деякий час.
Він заявив, що всі вропейські союзники, які приїжджали до Трампу та його команди, а також Зеленський та інші політики під час зустрічі в Парижі обговорювали, як ми закінчимо цей конфлікт таким чином, щоб зробити це назавжди, а не просто призупинити.
Радник Трампа прокоментував можливість розміщення миротворців з країн НАТО на території України, зазначивши, що генсек НАТО, що приїжджав до МараЛаго, Марк Рютте говорив, що вропейці візьмуть на себе велику роль після завершення цього конфлікту, про що і просив обраний президент США.
Не всі вірять у швидкий мир Трамп намагатиметься домовитись про мир в Україні та може передумати припиняти військову допомогу, в інтервю The Times заявив колишній міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
Він наголосив, що між країноюагресором Росію та Україною все ще існують фундаментальні розбіжності, які унеможливлюють світ.
Кулеба вважа, що швидких мирних переговорів не буде.
Трамп ма чудові інстинкти в оцінці того, що добре для нього тут і зараз і це може змінитися.
Якщо справи для України на полі бою стануть справді поганими, виникне ризик, що Трампа звинуватить у тому, що він покинув Україну.
Він змінить свою думку і допоможе, сказав Кулеба.
Водночас він вважа нездійсненною ідею розміщення в Україні іноземних миротворців, бо 40 тисяч військовослужбовців Британії та Франції буде замало на 1500 км фронту в Україні.
Останні новини
більше новин