Секретаріат омбудсману розказав про наслідки перебування українських дітей в російському полоні
glavcom.ua
Sat, 14 Dec 2024 07:48:00 +0200
Після повернення дітей з окупованих територій, вони перебувають у важкому емоційному стані, потребують комплексної реабілітації.
Про це Главкому розповів керівник відділу прав дітей в умовах вонного стану секретаріату Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Арман Акопян.
Системний тиск росіян спрямований на знищення української ідентичності дітей, і це ускладню процес їх реінтеграції в українське культурне середовище.
Це проявляться також у складнощах із володінням українською мовою, у формуванні хибних уявлень про Україну, її цінності та народ внаслідок російської пропаганди.
Окрім того, виникають і практичні труднощі, повязані з відновленням документів та адаптацію в освітн середовище, повідомив посадовець.
Як йдеться у статті Главкома Вагнерьонок сіда за парту з мертвим солдатом, в Україні працю Центр захисту прав дитини Child Rights Protection Center, CRPC.
Це фізичний простір для дітей, які повернулися з депортації чи тимчасової окупації.
Там їм надають необхідну первинну допомогу.
Для уникнення ретравматизації дітей під час опитувань слідчими до процесу залучають психолога.
Він ставить дитині адаптовані до її віку та стану запитання, враховуючи її готовність до спілкування.
Це допомага мінімізувати наслідки від розповіді про пережите.
Усі зібрані матеріали слідчі надалі скеровують до судів, у тому числі Міжнародного кримінального суду.
Команда фахівців Центру працю над реінтеграцію дітей.
Спеціалісти складають індивідуальний план оцінюють психоемоційний стан, надають необхідну психологічну підтримку, супроводжують дітей та їхні родини, надаючи всебічну допомогу, включно із гуманітарною короткострокове винаймання житла, купівля необхідних речей та медикаментів, гаджетів для навчання тощо.
Команда забезпечу проведення медичного обстеження та реабілітації, сказав Акопян.
Водночас керівник відділу прав дітей в умовах вонного стану секретаріату Уповноваженого Верховної Ради з прав людини поскаржився на слабку реакцію світової спільноти.
Неодноразово наголошувалось на серйозності проблеми РФ систематично залуча українських дітей на окупованих територіях України до військових навчань, індоктринації, участі у молодіжних військових організаціях, таких, як Юнармія, де діти навчаються бойовим навичкам і перебувають під впливом російської пропаганди.
Це вонний злочин, порушення норм міжнародного права, наголошу Акопян.
Главком наголошу, що омбудсман регулярно звертаться до міжнародних ЗМІ та організацій, щоб привернути увагу до вонних злочинів РФ.
Особливу увагу він акценту на примусовому навязуванні дітям ідей через програми та організації, якот Юнармія.
З метою посилення адвокації цього питання за кордоном, іноземні партнери запрошуються до Центру захисту прав дитини та інших установ, які працюють з дітьми, постраждалими від війни.
Це дозволя краще розуміти ситуацію на місцях, запевня Арман Акопян.
В цілому, за даними омбудсмана Дмитра Лубінця на кінець листопада 2024 року, Росія депортувала або примусово перемістила 19546 українських дітей.
Процес їх повернення дуже повільний станом на 15 листопада вдалося повернути 1008 дитину.
Наразі Міжнародна коаліція за повернення українських дітей налічу 41 країну.
Її представники координують зусилля для розвязання проблеми незаконної депортації та примусового переміщення українських дітей Росію.
До слова, віцепремрміністерка з питань вропейської та вроатлантичної інтеграції міністерка юстиції України Ольга Стефанішина провела зустріч із Генеральним секретарем Ради вропи Аленом Берсе, під час якої він повідомив про плани призначити спеціального представника у справах українських дітей.
Як повідомлялося, російська влада продовжу примусово депортувати українських дітей до Росії або переселяти їх вглиб тимчасово окупованої України.
Голова Запорізької обласної військової адміністрації України Іван Федоров 24 червня заявив, що російська влада під виглядом відпустки депорту українських дітей до Чечні та КабардиноБалкарської Республіки.
Останні новини
більше новин