Керівників шкіл обиратимуть по-новому: що зміниться для навчальних закладів
flash.znaj.ua
Fri, 13 Dec 2024 19:20:00 +0200
Освітня омбудсменка Надія Лещик запропонувала відновити проведення конкурсів на посаду директорів шкіл, які під час вонного стану були скасовані.
Ця ініціатива, спрямована на оновлення системи управління у закладах освіти, викликала значний інтерес серед громадськості.
На зустрічі з міністром освіти Оксеном Лісовим Надія Лещик наголосила на необхідності повернення конкурсів як інструменту для забезпечення прозорості та справедливості у виборі керівників шкіл.
Омбудсменка зазначила, що в нинішніх умовах багато директорів обіймають посади десятиліттями, що призводить до застою в управлінні.
Деякі керівники перебувають на посадах по 3040 років, і це перетворю школу на їхній особистий трон.
Конкурсна система допоможе залучити нових, ініціативних фахівців, зазначила Лещик.
Українці активно обговорюють цю ініціативу у соцмережах.
У Telegramгрупі Батьки SOS батьки учнів висловили підтримку ідеї Наш директор вже 30 років на посаді, настав час змін.
Це доцільно, бо багато керівників давно не справляються зі своїми обовязками.
Школи потребують оновлення.
Молоді спеціалісти могли б внести свіжий погляд на управління.
До початку повномасштабної війни керівників шкіл обирали через конкурсну систему.
Цей процес базувався на демократичних засадах і дозволяв залучити до управління нових фахівців, які були готові реалізовувати сучасні освітні прокти, зокрема концепцію Нової української школи.
Колишній освітній омбудсмен Сергій Горбачов також підтримував ідею конкурсного відбору, наголошуючи, що це сприя прозорості й оновленню менеджменту у школах.
Нагадамо, Відірвані від реальності експертка розкритикувала застарілі методи викладання в українських школах Раніше ми розповідали, що Кабмін уріже фінансування шкіл навчальних закладів поменша Також, директорів шкіл зобовязали писати листи в поліцію про що мають повідомляти
Останні новини
більше новин