Чи загрожує Землі суперспалах на Сонці — відповідь науковців
news.online.ua
Fri, 13 Dec 2024 12:12:05 +0200
Чи може Землі загрожувати суперспалах на СонціЗокрема, астрофізики вивчили інформацію про 56 тис зірок, подібних до Сонця за допомогою телескопу NASA Kepler.
Протягом 4 років дослідники вели спостереження за сонцеподібними зірками, що можна порівняти із 220 тис років спостережень за Сонцем.
Це дозволило науковцям зафіксувати 2 тис 889 суперспалахів від 2 тис 527 зірок.
З цього вчені зробили висновок, що зірки, подібні до Сонця, генерують суперспалахи приблизно раз на 100 років.
Результати також показали, що частота суперспалахів збігаться з раніше спостережуваними моделями спалахів на Сонці, що вказу на спільний основний механізм.У чому поляга загроза суперспалахів зірок, подібних до СонцяВ результаті цих надпотужних вибухів у космос викидаться велика кількість високошвидкісних частинок, які випромінюють обсяги енергії, еквівалентні десяти мільйонам вулканічних вивержень на Землі.
Такі спалахи можуть бути в 10 тис разів потужнішими за звичайні спалахи на Сонці.Викликані ними геомагнітні бурі можуть становити серйозну загрозу для роботи технологічних систем та супутників.Наразі науковці не можуть з точністю сказати, чи здатне Сонце генерувати суперспалахи, однак зафіксовані періоди екстремальної сонячної активності у минулому, сліди яких знаходять у відкладеннях та кільцях стародавніх дерев у вигляді ізотопних сплесків.Однак навіть така активність, за словами вчених, не досяга потужності і масштабів суперспалахів.
Ми хотіли визначити, як часто наше Сонце виробля суперспалахи, але тривалість прямих сонячних спостережень відносно невелика, поясню група науковців з Інституту досліджень Сонячної системи імені Макса Планка.
Останні новини
більше новин