Відновлення української металургії після війни. Гендиректор «Метінвесту» дав інтерв'ю Bloomberg
glavcom.ua
Wed, 11 Dec 2024 13:00:00 +0200
Ситуація в Україні залишаться складною, і поки нема жодного уповільнення війни.
Навпаки за останні пів року вонні дії стали ще інтенсивнішими, і інвестиційний клімат все ще не сприя вкладенням в Україну.
Тому Україна потребу надійних гарантій безпеки для того, щоб залучати великі інвестиції в країну, зокрема в зелену металургію.
Про це розповів генеральний директор компанії Метінвест Юрій Риженков в інтервю для Bloomberg TV.
Інвестиційний клімат все ще не сприя вкладенням в Україну.
Проте, як гравець на міжнародній арені, особливо на вропейських ринках, Метінвест вирішив розпочати прокт будівництва заводу з виробництва зеленої сталі в Італії.
Цей завод стане пілотним проктом для нас і нашого партнера Danieli, щоб відновити українську металургійну промисловість після остаточного завершення війни, каже Риженков.
Він підкреслив, що заморожування війни недостатньо для притоку інвестицій Україна вже мала досвід із Мінськими домовленостями.
Тому зараз потрібні надійні гарантії безпеки для України, й лише це допоможе залучити великі інвестиції в країну, зокрема в зелену металургію.
Зараз же, за його словами, приватні інвестори просто не вкладають коштів в Україну сюди йдуть гроші від урядів вропейських та інших країн світу, а також державні інвестиції.
Наш прокт в Італії вартістю 2,5 млрд вро фінансуватиметься переважно за підтримки кредитних коштів вропейських фінансових інституцій, зокрема державних та громадських коштів.
Але коли ми говоримо про Україну, нам знадобиться такий самий обсяг інвестицій, щоб змінити українську металургійну промисловість.
Саме тому я наголошую без остаточного завершення війни та надійних гарантій безпеки реалізація цих планів у найближчому майбутньому вигляда малоймовірною.
Важко уявити, щоб інвестори погодилися вкладати значні кошти в модернізацію української металургійної галузі за нинішніх умов, каже він.
Він також зазначив, що Метінвест відкритий до будьяких проктів, які можуть забезпечити синергію з ресурсною базою компанії в Україні.
Ми розглядамо можливості придбання та модернізації потужностей, які мають потенціал у виробництві декарбонізованої сталі.
Усі ці активи здебільшого розташовані в Південній та Східній вропі, а це регіон нашої діяльності, і саме тому вони привертають нашу увагу.
Зараз попит у металургійній галузі залишаться слабким, особливо в вропі.
Але сталь залишаться найбільш універсальним матеріалом у світі, тому ми готові інвестувати сьогодні, щоб скористатися перевагами майбутнього зростання, резюмував Риженков.
Як відомо, у 2024 році компанія Метінвест Ріната Ахметова, з урахуванням асоційованих компаній та спільних підпримств, збільшила відрахування податків на 38 до 15,2 млрд грн.
Також компанія посіла перше місце у рейтингу найбільших приватних бізнесів України, з виторгом 270,5 млрд грн у 2023 році.
Останні новини
більше новин