Які підозрілі фінансові операції українці здійснювали найчастіше: оприлюднено дані
glavcom.ua
Wed, 11 Dec 2024 09:42:00 +0200
Понад 1,3 млн повідомлень про підозрілі фінансові операції отримала Державна служба фінансового моніторингу України за 9 місяців 2024 року.
Це вже на 27 більше, ніж за аналогічний період торік.
Про це повідомля Опендатабот.
Так, у 80 або 1,05 млн ці повідомлення стосуються порогових фінансових операцій тобто тих, що перевищують встановлену законодавством суми близько 400 тис.
грн на місяць.
Ще 20 або 254,5 тис це підозрілі операції, які можуть бути повязані із відмиванням коштів, корупцію чи фінансуванням тероризму.
99 усіх повідомлень подано банками.
Лише 6 526 повідомлень близько 1 передали небанківські установи кредитні спілки, страхові компанії, ломбарди, тощо.
Після перевірки ті операції, які визнаються підозрілими, направляються далі у правоохоронні органи.
Цьогоріч Держфінмоніторинг загалом направив 780 таких матеріалів на суму 53,1 млрд грн. Найбільше матеріалів направили до Національної поліції України НПУ 223 матеріали або 29 від загальної кількості.
До поліції направляють матеріали, повязані із шахрайством та фінансовими махінаціями, розкраданням коштів, кіберзлочинами тощо.
Наразі це справи на суму понад 15 млрд грн. Ще 218 матеріалів на суму 9,7 млрд грн 30 було передано до Служба безпеки України СБУ.
Переважно, йдеться про операції, повязані з державною зрадою, колабораціонізмом, злочинними організаціями, тощо. 120 матеріалів направили до Національного антикорупційного бюро України НАБУ.
Це справи, що стосуються міністрів, депутатів, суддів, керівників державних підпримств тощо.
Загалом у таких справах йдеться про операції на 7,06 млрд грн.
Більше половини з цих коштів 59 або 4,2 млрд грн стосуються злочинів, які скоїли керівники державних підпримств.
У 109 матеріалах йшлося про підозри у фінансуванні тероризму чи сепаратизму.
Ще у 173 матеріалах Держфінмоніторинг виявив корупційні ризики на 12,1 млрд грн.
До слова, Національний банк заявив, що інформація про те, що банки почали штрафувати своїх клінтів за порушення фінансового моніторингу не відповіда дійсності.
Раніше в мережі зявилася інформація, що за порушення фінмоніторингу банки нібито штрафуватимуть клінтів на 20 від суми коштів, які зберігаються на їхніх банківських рахунках.
Пресслужба Нацбанку наголошу, законодавство з питань фінансового моніторингу не передбача застосування банками будьяких фінансових покарань до порушників правил та стягнення за це штрафу.
Останні новини
більше новин