Рейдер Василь Астіон та бізнесмен Юрій Косюк взялися за велике агропідприємство: скоро настане банкрутство?
znaj.ua
Sat, 07 Dec 2024 22:20:48 +0200
Таку заяву зробив співвласник холдингу Агромарс Євген Сігал.
Про це пише Problematic News.
Не такі страшні московські воші, як українські гниди На тлі війни в країні, коли Захід допомагає українцям провізією, один із найбільших вітчизняних виробників курятини Агромарс ТМ Гаврилівські курчата вже три роки стоїть і не може поновити роботу.
Холдинг з активами орієнтовно півмільярда доларів, які пережили навіть російську окупацію Київщини, доводять до банкрутства через борг у 25 млн.
ТОВ Комплекс Агромарс величезний агрохолдинг із замкнутим циклом виробництва мяса птиці, який ще сім років тому був однією з літер вітчизняного ринку.
Під брендом Гаврилівські курчата компанія виробляла близько 175 тисяч тонн курятини на рік та забезпечувала робочими місцями із гідною зарплатою 7 тисяч працівників.
Комплекс входив до числа найбільших платників податків Київської області та генерував близько 10 ВВП області.
Проте зараз підприємство вже три роки у стані простою.
І це під час війни, коли дуже гостро стоїть питання про продовольчу безпеку та цінову доступність продуктів.
Причина справа про банкрутство комплексу, ініційована Василем Астіоном через афілійовану з росіянами фінансову компанію Інвестохілс Веста, і, як припускають представники Агромарсу, інспірована конкурентом власником ПАТ Миронівський хлібопродукт Юрієм Косюком.
Підставою стали викуплені структурою Астіону у банків борги підприємства у сумі близько 25 млн.
доларів.
У ТОВ Комплекс Агромарс, чиї активи сьогодні орієнтовно досягають 18 млрд грн, вимагають провести незалежну експертизу вартості майна, щоб довести підприємство здатне розрахуватися з боргами і відновити свою роботу.
Але Анатолій Івченко з Господарського суду Києва не виконує власного рішення та рішення апеляційної інстанції, блокуючи передачу матеріалів до експертної установи.
У чому справа про банкрутство чи, як зазначають у компанії, рейдерське захоплення Агромарсу Компанія успішно працювала, забезпечуючи український ринок 500600 тонн мяса птиці на добу та в повному обсязі сплачуючи податки та інші зобовязання до 2020 року.
Саме тоді, на тлі спричиненої пандемією кризи, неврожаю в країні, подорожчання кормів та відсутності власної кормової бази для птиці, фінансове становище ТОВ Комплекс Агромарс похитнулося.
Собівартість продукції постійно зростала, а ціни залишалися незмінними, і покриття тимчасових касових розривів холдинг залучив банківські кредити, які зміг погасити вчасно.
І тут у гру вступив дніпровський агроділок та бізнеспартнер ексрегіонала Віталія Хомутинника Василь Астіон, відомий підозрою у незаконному збагаченні та численними рейдерськими історіями.
Через фінансову компанію ТОВ ФК Інвестохілс Веста, повязану з російським олігархом Павлом Фуксом, якого медіа називають колектором з Москви, яка за останні три роки фігурує в сорока кримінальних провадженнях, на початку 2021 року він без жодного.
попередження власників комплексу хоча це негласний мастхев на фінансовому ринку викупив у фінустанови кредиторську заборгованість холдингу.
І вже за кілька місяців ініціював у суді справу про банкрутство ТОВ Комплекс Агромарс, тим самим унеможливив для підприємства залучення нових кредитів та інвестицій.
Яка ціна питання Ось трохи цифр.
За словами представників ТОВ Комплекс Агромарс, за три роки простою підприємство втратило всіх птахів та змушене було звільнити персонал, хоча до останнього намагалося вберегти команду унікальних вузькопрофільних фахівців.
Під час окупації частини Київщини фабрику пограбували росіяни, які тікаючи, забрали транспортні засоби Агромарсу.
Однак будівлі та обладнання вціліли.
Тому активи майно підприємства оцінюються в орієнтовно 18 млрд.
грн.
або 500 мільйонів доларів США.
Загальний обсяг вимог кредиторів становить близько 25 мільйонів доларів.
Однак Василь Астіон, маніпулюючи оцінками майна, здійснює поетапне заволодіння компанією шляхом реалізації активів за заниженою у 25 разів вартістю.
Ці процедури закріплюються сумнівними судовими рішеннями, які, за нашою інформацією, можуть лобіювати Астіон.
Хто такий Василь Астіон та яку репутацію є в українському бізнесі У ділових колах Василя Астіона повязують із численними рейдерськими історіями, здирством, ухиленням від сплати податків та заволодінням чужим майном.
Свідченням цього є низка кримінальних справ, що розслідуються правоохоронними органами, в яких фігурував ділок.
Як стало відомо редакції СтопКору, ще 23 вересня 2022 року детективи Бюро економічної безпеки України порушили кримінальну справу 72022000400000005 стосовно Василя Астіона та його брата Євгена Астіона їм звинувачують у масштабному ухиленні від сплати податків.
Згідно з матеріалами справи, брати Астіони, які контролюють низку агропідприємств Дніпропетровщини ТОВ Відродження, ТОВ Перемога, ТОВ Камянське Агро, ТОВ Дніпроагроальянс, ТОВ Агрофірма Схід Агро тощо, протягом 2017 року го 2021 системно отримували доходи у вигляді дивідендів і неправомірно ухилилися від сплати податку на прибуток на суму майже 61,5 млн грн понад 1,5 млн доларів, а кошти, ймовірно, вивели через кіпрський офшор Наразі Василь Астіон підозрюється у зазначеному кримінальному провадженні.
Однак, незважаючи на статус підозрюваного та запобіжний захід, Астіон влітку 2024 року тобто у розпал режиму військового стану безперешкодно поїхав до Відня, де, за інсайдерською інформацією, і проживає нині.
Цікаво й те, що у 2021 році, як депутат Дніпропетровської обласної ради Василь Астіон потрапив під посилену перевірку НАЗК його запідозрили у незаконному збагаченні.
Користуючись своїми рейдерськими навичками, Василь Астіон націлився на Комплекс Агромарс через підконтрольні суди.
Як зясували колегирозслідувачі з Наших грошей, давнім бізнеспартнером, приятелем та юридичним консультантом Василя Астіона є ексзаступник голови Офісу Президента Андрій Смирнов.
,8 млн грн у Ольги Астіон матері Василя та Євгена Астіонів.
А журналісти Дзеркала тижня встановили, що АТ Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд Генезис капітал, бенефіціарами якого є брати Астіони, став засновником певної фірминоунейму Інтервей капітал, яка виступала в ролі технічного кандидата під час аукціону.
продажу офісного приміщення збанкрутілого банку Аркада.
на цих торгах перемогла компанія одіозного ексміністра Миколи Злочевського, а до схеми, як припустило видання, міг бути причетний власне Андрій Смирнов.
Влітку цього року Смирнов отримав підозру НАБУ у незаконному збагаченні на 15,7 млн.
грн.
Під час судового засідання Вищого антикорупційного суду від 28 травня 2024 року у справі про обрання запобіжного заходу стосовно Андрія Смирнова було озвучено низку відомостей, що свідчать про давні, теплі ділові та дружні відносини між Смирновом та Астіоном.
Але хто є справжнім вигодонабувачем схеми У ході судового засідання було зафіксовано, що під час обшуку за місцем проживання Василя Астіона правоохоронці виявили у нього договір, за яким він 20 червня 2023 року отримав 650 тисяч доларів готівкою від холдингу Миронівський хлібопродукт МХП Юрія Косюка ключового конкурента ТОВ Комплекс Агромарс.
Примітно, що через шість днів після цієї дати а саме 26 червня 2023 року Північний апеляційний господарський суд ухвалив дивне рішення, яким були задоволені вимоги підконтрольних Василю Астіону компаній.
Саме це рішення дозволило Астіону одержати контроль над Агромарсом.
Цікавий збіг, чи не так Співвласник ТОВ Комплекс Агромарс Євген Сігал припускає саме на користь Мироновського хлібопродукту та його бенефіціара Юрія Косюка Астіон організував та реалізував рейдерську схему захоплення холдингу.
І кінцева мета тут навіть не присвоєння активів та перепродажу, а тотальне знищення конкуренції.
МХП домінувати та диктувати ціни.
Яку роль у цій схемі відіграла третя влада та безпосередньо столичний суддя Анатолій Івченко Незважаючи на абсолютну абсурдність ухвали суду від 26 червня 2023 р.
та інших судових рішень, власники Комплекс Агромарс продовжили пошуки обєктивності і наполягали на становленні дійсного стану холдингу.
За клопотанням Комплекс Агромарс 14 серпня 2024 року Господарський суд міста Києва нарешті призначив судову економічну експертизу щодо визначення фінансовогосподарського стану холдингу.
Василь Астіон через підконтрольні структури двічі оскаржив постанову про призначення експертизи Двічі Північний апеляційний господарський суд 08 жовтня та 12 листопада 2024 р.
залишив постанову про експертизу в силі в частині необхідності визначення дійсної вартості рухомого та нерухомого майна Комплекс Агромарс.
Відповідно до чинних вимог Господарського процесуального кодексу України та основ діловодства у господарських судах, матеріали справи мають бути направлені до Харківського НДІ для проведення призначеної експертизи.
Проте, всупереч зазначеному, 14 листопада 2024 року Північний апеляційний господарський суд за сумнівних обставин доклали руку Астіону та його юристам, які подали ще одну надуману скаргу направляє матеріали справи до Господарського суду міста Києва.
І того ж дня суддя Господарського суду Києва Анатолій Івченко, замість того, щоб направити матеріали до експертної установи, призначає справу до нового розгляду на 21 листопада 2024 року.
Чим відомий цей служитель Феміди За Анатолієм Івченком тягнеться шлейф сумнівних рішень.
Ще далекого 2012 року суд своїм рішенням задовольнив позов Міноборони РФ до Кабміну щодо боргів ЄЕСУ, зобовязавши сплатити російській стороні 3,113 млрд грн на радість російській пропаганді та проросійським чиновникам на чолі країни.
Рішення тоді оголосив саме Анатолій Івченко.
Вже 2020 року суддя передав столичний спортивний комплекс до управління громадської організації, підконтрольної росіянам.
Разом із дружиною, столичним нотаріусом Анастасією Івченком, вони також фігурували у справі про рейдерське захоплення нерухомості на користь кількох громадян Росії, стверджують журналісти видання DS News.
Станом на сьогодні суддя Господарського суду міста Києва Анатолій Івченко є фігурантом кількох розслідувань, зокрема щодо незаконного збагачення його та його дружини, а також участю кількох рейдерських захоплень інших підприємств.
Він також засвітився у справі про спробу підконтрольній коломойській структурі приватизувати частину меморіального комплексу Батьківщинамати.
А в декларації скандального судді редакція СтопКора виявила, що Івченко має заощадження, загальна сума яких становить 50 тисяч доларів США і 200 тисяч гривень.
Також вдалося зясувати, що він володіє будинком площею 234 квадратні метри у Козині, що на Київщині.
Розслідувачам навіть вдалося сфотографувати особняк Анатолія Івченка.
Враховуючи таку репутацію та обєктивні питання, що викликають діяльність судді Івченка, неупередженість фінального вердикту щодо Агромарсу під питанням.
В ексклюзивному коментарі для СтопКору Євген Сігал підкреслив практично впевнений, що судове засідання 21 листопада 2024 року фактично винесено питання про ліквідацію ТОВ Комплекс Агромарс або остаточного отримання всіх активів Василем Астіоном.
Адже суддею Івченка фактично ігнорується відсутність проведеної експертизи та обєктивної оцінки вартості активів.
Як цю резонансну історію коментує інша сторона холдинг МХП та його власник Юрій Косюк Щоб обєктивно висвітлити ситуацію, редакція СтопКора звернулася з офіційним запитом до ПАТ Миронівський хлібопродукт, а також через соціальні мережі та вказані на сайті телефони безпосередньо до менеджменту та пресслужби компанії.
Журналісти попросили представників МХП прокоментувати припущення про причетність до рейдерського захоплення ТОВ Комплекс Агромарс та наявність чи відсутність будьяких ділових звязків із Василем Астіоном та його структурами.
Тепер чекаємо на відповідь і обовязково їх оприлюднимо в міру надходження.
Що зараз відбувається з підприємством Агромарс і чи є перспективи поновлення важливого виробництва Власники холдингу провели кілька раундів переговорів з іноземними інвесторами та досягли конкретних домовленостей із американськими фондами про залучення 100 мільйонів доларів США.
Проте фінансування можливе лише у разі закриття справи про банкрутство, проте сторона Астіону на жодні компроміси йти відмовляється.
У ТОВ Комплекс Агромарс зазначають, що ці кошти можна було б направити на відновлення платоспроможності компанії, повне погашення боргів перед кредиторами та відновлення виробничого циклу.
Це дозволило б відновити тисячі робочих місць, забезпечити надходження податків до державного бюджету та налагодити виробництво високоякісного курячого мяса.
для споживачів.
Однак усі ці зусилля та перспективи під загрозою.
У звязку з цим співвласник холдингу Євген Сігал звертається до органів влади, правосуддя та представників громадськості з приводу обєктивного втручання у процес для збереження можливості поновлення роботи унікального підприємства.
Зокрема, він вимагає відповідно до закону Заборонити проведення санації та/або ліквідації комплексу Агромарс, оскільки триває експертна перевірка Зупинити розгляд інших процесуальних питань до завершення експертизи Негайно передати матеріали справи 910/15043/21 до експертної установи.
У свою чергу, редакція СтопКору долучається до всебічного вивчення та висвітлення цієї справи.
Адже рейдерське свавілля, корупційні прояви та ймовірні закулісні договореності із суддями під час війни шкодять країні не менше, ніж зовнішній ворог.
Останні новини
більше новин