Бізнес закликає Раду підтримати урядовий проект щодо механізму визначення акцизних ставок
www.rbc.ua
Fri, 29 Nov 2024 15:32:45 +0200
Бізнесспільнота, обднана Американською торговельною палатою та вропейською бізнес асоціацію, заклика Верховну Раду підтримати в другому читанні урядову версію прокту закону Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо перегляду ставок акцизного податку на тютюнові вироби 11090 в частині підходу до механізму визначення та розміру акцизних ставок на тютюнові вироби, зокрема щодо незмінності адвалорної ставки.
Про це повідомля РБКУкраїна з посиланням на звернення бізнесасоціацій.
Бізнес наголошу, що підняття, навіть поступове, адвалорної ставки, призведе до збільшення нелегального ринку та меншої передбачуваності бюджетних надходжень, а також до загальних негативних наслідків для всього легального ринку тютюнових виробів.
В Україні імплементовано вропейську модель оподаткування акцизом тютюнових виробів.
Згідно з Директивою 2011/64, застосовуться змішана система, суть якої поляга у застосуванні одночасно специфічної ставки до одиниці продукції та адвалорної ставки до максимальної роздрібної ціни.
Якщо поглянути на вропейську практику, з 2010 до 2024 років 22 з 28 країн С знизили ставку адвалору і відповідно підвищили специфічну ставку.
Зокрема, у Нідерландах адвалор знизили до 5, а у Данії, Португалії, Швеції до 1.
Показовим те, що у Франції, де найвищий рівень адвалорної ставки 55, залишаться один з найвищих рівнів нелегальної торгівлі в вропі, йдеться у зверненні.
Крім того, збільшення адвалорної ставки призведе до недоотримання запланованих надходжень державного та місцевих бюджетів за рахунок скорочення пропозиції і попиту саме на дорогу продукцію.
вропейське законодавство не ма жорстких рамок щодо розмірів адвалорної ставки.
Угода про асоціацію України та С та інші міжнародні зобовязання не вимагають від України підвищувати адвалорну складову.
Більше того, підвищення адвалорної ставки не наближу Україну до виконання зобовязання щодо мінімальної ставки акцизного податку в 90 вро/1000 штук.
З метою збереження позитивної динаміки зниження рівня нелегального ринку тютюнових виробів, яке показало останн дослідження КАНТАР Україна, та яке вдалося досягти надзвичайними зусиллями, просимо врахувати позицію обднаної бізнесспільноти при ухваленні остаточного рішення щодо перегляду ставок акцизного податку на тютюнові вироби в рамках подальшого розгляду та прийняття законопроекту 11090, зазначають бізнесасоціації.
Як повідомлялося, рівень нелегальної торгівлі тютюновими виробами в Україні залишаться на високому рівні 14,6.
Проте за останній рік він суттво скоротився, адже наприкінці 2023 року становив 25,7.
Це стало можливим завдяки активним діям правоохоронних і контролюючих органів, а також рішучій позиції парламентської тимчасової слідчої комісія ТСК з економічної безпеки.
В Американській торговельній палаті також зазначали, що завдяки зусиллям та лідерству народних депутатів, зокрема Данила Гетманцева, Галини Янченко та Ярослава Железняка, правоохоронних та фіскальних органів за 10 місяців 2024 року вдалося забезпечити надходження до державного бюджету на суму 1,67 млрд доларів США від детінізації.
Нагадамо, законопроект 11090 передбача переведення ставок акцизного податку на тютюнові вироби в вро продовження чинного акцизного графіку до 2028 року для остаточного досягнення мінімального рівня, встановленого в С 90 вро за 1000 штук сигарет, а також імплементацію вропейської практики щодо оподаткування тютюнових стіків для нагрівання в частині диференціації акцизних ставок порівняно із сигаретами.
Міжнародний валютний фонд та врокомісія підтримали необхідність встановлення різних ставок оподаткування на сигарети та тютюнові стіки для нагрівання в Україні, що передбачено відповідним урядовим законопроктом.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБКУкраїна в Telegram.
Останні новини
більше новин