У більшості водойм України заборонять ловити раків: у чому причина і який штраф
www.rbc.ua
Fri, 29 Nov 2024 10:28:00 +0200
З 1 грудня у більшості українських водойм розпочнеться заборона на вилов раків.
За порушення правил рибальства недобросовісних рибалок можуть покарати не лише суттвими штрафами.
Про це повідомля РБКУкраїна із посиланням на пресслужбу Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Facebook.
Зміст Чому ловити раків з 1 грудня заборонено Які покарання світять недобросовісним рибалкам Основні правила осінньозимової риболовлі Чому ловити раків з 1 грудня заборонено У Держрибагентстві розповіли, що заборона на вилов раків у більшості водойм України розпочнеться з 1 грудня 2024 року через період їх спарювання виношування ікри першу линьку У Хмельницькому рибоохоронному патрулі підтвердили, що заборона на вилов річкових раків з 1 грудня діятиме у рибогосподарських водних обктах Хмельницької області.
Враховуючи рекомендації Інституту рибного господарства НААН України, заборона в регіоні триватиме до 30 червня 2025 року включно при цьому в Держрибагентстві про точні дати заборони по областях пообіцяли розповісти дещо пізніше.
Уточнються, що така заборона вводиться з метою збереження та охорони популяції раків у період їх спарювання та виношування ікри.
Спеціалісти рибоохоронного патруля пояснили, що раки живуть від 20 до 50 років, а статевозрілими стають на третьому році життя при досягненні довжини 78 см.
Їхн спарювання відбуваться при температурі води нижче 10C, а плідність залежить від віку та розміру.
В середньому ж одна самка рака може принести потомство в 300400 екземплярів.
Через дватри тижні після запліднення самка відклада ікру під черевце для подальшого виношування, яке трива близько семи місяців.
Зазвичай, вихід молоді відбуваться у кінці травня на початку червня, коли температура води досяга 2123C, розповіли українцям.
Після цього у раків наста линька, під час якої вони скидають свій захисний панцир, що заважа повноцінно рости.
Під час линьки вони скидають не лише панцир, а й хітинову оболонку очей та зябер.
Линяють раки не у норах, а на відкритому просторі, тому в цей період вони менш всього захищені, наголосили в рибоохоронному патрулі.
Які покарання світять недобросовісним рибалкам За порушення правил рибальства в Україні передбачаться адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 34 до 680 грн із відшкодуванням завданих збитків.
Крім того, за незаконне добування водних біоресурсів у разі завдання істотної шкоди наста кримінальна відповідальність.
Санкція статті передбача або штраф від 17 000 до 85 000 грн або обмеження волі або позбавлення волі строком до 3 років При цьому порушник зобовязаний відшкодувати завдані природі збитки.
За кожен незаконно добутий екземпляр рака доведеться сплатити збитки у розмірі 3 332 грн.
Насамкінець громадянам, які збираються на риболовлю, радять не забути ознайомитися з додатковими обмеженнями, які можуть бути встановлені на риболовлю у конкретному регіоні у звязку з вонним станом.
Основні правила осінньозимової риболовлі У Держрибагентстві нагадали, що осінньозимова риболовля особливий вид рибальського мистецтва, який вимага від рибалки вміння витривалості На відміну від літнього лову, риболовля у цей період справжн випробування для духу та тіла.
Тільки справжні ентузіасти, для яких це заняття не просто хобі, а спосіб життя, здатні насолодитися усіма його гранями, додали у відомстві.
Зазначаться, що отримати максимальне задоволення від риболовлі й не стати ненароком порушником можна, дотримуючись правил любительського рибальства існуючих заборон на вилов водних біоресурсів у водоймах України Так, дозволяться риболовля у цей період за межами зимувальних ям зимовими вудками жерлицями всіх видів з криги нахлистовими, донними, поплавковими вудками у разі відсутності льодового покриву спінінгами всіх видів з використанням штучної або природної принади загальна кількість гачків на яких не повинна перевищувати 7 одиниць на одного рибалку Тим часом забороняться в осінньозимовий період від льодоставу до скресання криги використання знарядь лову, оснащених гачками, відстань у яких від цівки до кінчика жала перевищу 10 мм.
Впродовж всього року забороняться використання одинарних зднаних між собою, подвійних і потрійних гачків без блешні, природної або штучної принади здійснення рибальства у спосіб багріння, глушіння, із використанням вибухових, отруйних, газоподібних, наркотичних речовин, іншими забороненими законодавством способами Українцям нагадали також, що під час риболовлі рибалка повинен мати при собі засоби для вимірювання маси та довжини водних біоресурсів для забезпечення самостійного контролю розмірів і ваги виловлених ним представників іхтіофауни.
Уточнються, що добова норма вилову риби становить 3 кг одна особина, розмір якої перевищу мінімально дозволений для вилову.
Повний перелік мінімальних розмірів водних біоресурсів, які дозволені до вилову, можна переглянути у відповідному додатку до Правил любительського і спортивного рибальства.
Насамкінець українцям нагадали, що основні вимоги до рибалок можна переглянути у спеціально розробленому Держрибагентством Гіді рибалкилюбителя.
Нагадамо, раніше ми розповідали про заборону на вилов форелі у водоймах карпатського регіону України в межах Закарпатської, ІваноФранківської, Львівської та Чернівецької областей.
За вилов струмкової форелі або пструга інша назва цього виду форелі під час заборони передбачене покарання від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності, а також відшкодування нанесених рибному господарству збитків.
Читайте також, як завчасно підготуватися до зимової риболовлі та що потрібно для гарного улову.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБКУкраїна в Telegram.
Останні новини
більше новин