Європейське місто повністю відмовилося від одноразових стаканчиків
glavcom.ua
Fri, 29 Nov 2024 07:08:37 +0200
Влада столиці Норвегії ухвалила рішення про заборону одноразових стаканчиків. У Осло порахували, що щорічно використовують близько 3 млн стаканів.
Про це пише Newsinenglish.no Таке рішення спрямоване на зниження рівня забруднення міста та покращення екологічної ситуації.
Представник Агентства з охорони навколишнього середовища країни Маріт Веа заявила, що одноразові стаканчики стали серйозною проблемою для Осло.
Вони валяються і плавають усюди, створюючи безлад і забруднюючи навколишн середовище.
Ми розроблямо плани звільнення від них, і перехід на багаторазовий посуд та упаковку важливий крок у цьому напрямку, зазначила вона в інтервю.
Веа підкреслила, що у найближчих планах муніципалітету впровадження системи багаторазових контейнерів для гарячих та холодних напоїв.
В рамках ції ініціативи плануться встановити автомати, які будуть продавати спеціальні мності, які призначені для багаторазового використання.
Дана система вже успішно протестована в Орхусі в Данії, де клінти, які обирають багаторазову чашку при покупці кави, вносять заставу у розмірі 5 датських крон близько 0,50 Якщо вона повертаться до автомата, застава повертаться на рахунок користувача.
Проте Веа зазнача, що впровадження подібної системи до Осло повязане з певними труднощами.
Адже необхідно опрацювати деталі контролю за процесом повернення стаканчиків За одноразові стаканчики слід би стягувати екологічний збір у розмірі 45 крон, щоб зробити багаторазові варіанти привабливішими.
Однак, наскільки ми зможемо контролювати цей процес в Осло Це питання, яке ми зараз намагамося зясувати, додала вона.
Ініціативи боротьби зі сміттям та забрудненням довкілля стали важливим елементом політики багатьох міст світу, і Осло не винятком.
Міське керівництво націлене на покращення стану екологічної ситуації та збереження природних ресурсів для майбутніх поколінь.
Раніше стало відомо, що кожна родина Норвегії отримала листівки зі списком запасів, які вони мають зробити у разі надзвичайних ситуацій.
Людям радять тримати вдома бутильовану воду, їжу, свічки, радіоприймач, готівку та таблетки йоду.
Схожа листівка була опублікована ще в 2018 році, проте тепер вона зазнала змін.
Останні новини
більше новин