Спецпредставник по Україні від Трампа. Хто такий Кіт Келлог і що він говорив про війну
www.rbc.ua
Wed, 27 Nov 2024 21:50:27 +0200
Колишній військовий Кіт Келлог стане представником з питань України в команді новообраного президента США Дональда Трампа.
Раніше Келлог представив свій план закінчення війни, який передбача мирні переговори та заморозку на лінії зіткнення.
РБКУкраїна в матеріалі нижче зібрало все, що відомо про Кіта Келлога та його позицію щодо війни в Україні.
Зміст Біографія Кіта Келлога Робота в адміністрації Трампа Ставлення Келлога до України Біографія Кіта Келлога Кіту Келлогу 80 років, народився в місті Дейтон, штат Огайо.
Багато років життя присвітив службі в армії США.
Закінчив корпус підготовки офіцерів запасу, і у 23річному віці відправився на війну у Втнам у складі 101ї повітрянодесантної дивізії. Келлог також командував бригадою 7ї піхотної дивізії під час операції Just Cause в Панамі у 1989. У рамках операції Буря в пустелі в Перській затоці з 1990 по 1991 рік служив начальником штабу 82ї повітрянодесантної дивізії.
Згодом Келлога було обрано командувачем Командування спеціальних операцій у вропі SOCEUR.
Під час військової операції США в Іраку з 2003 по 2004 рік обіймав посаду головного керуючого директора в Тимчасовій коаліційній адміністрації.
У 59 років вийшов у відставку у званні генераллейтенанта. Після відставка Келлог працював у компанії Oracle як консультант з внутрішньої безпеки, був виконавчим віцепрезидентом технологічної компанії CACI International, а у 2009 обійняв посаду старшого віцепрезидента корпорації Cubic, що виробником обладнання в безпековій галузі.
Робота в адміністрації Трампа Після перемоги Дональда Трампа на виборах у США 2016 року Кіт Келлог був призначений призначеним начальником штабу і виконавчим секретарем Ради національної безпеки США.
У 2017 році Келлог був виконувачем обовязків радника президента США з національної безпеки до затвердження Трампом на цю посаду Реймонда МакМастера.
А у 2018 віцепрезидент Майк Пенс обрав Кіта Келлога своїм радником з національної безпеки.
Після виборів 2024, за результатами яких Дональд Трамп повернув собі крісло у Білому домі, американські ЗМІ почали писати, що новообраний президент може знов запросити у свою команду Келлога в якості спеціального посланника щодо питань України та Росії.
Сьогодні, 27 листопада, Трамп підтвердив свій намір, заявивши, що Келлог ма видатну військову та ділову карру, а також досвід у сфері національної безпеки.
Разом ми забезпечимо мир через силу і зробимо Америку і світ знову безпечними, зазначив Трамп.
Ставлення Келлога до України Влітку цього року Кіт Келлог представив Дональду Трампу сво бачення мирного плану щодо припинення війни Росії в Україні. Цей план передбача, що Україна зможе отримати більше американської військової допомоги, лише якщо погодиться на мирні переговори з Росію.
Проте якщо РФ відмовиться від переговорів, США посилить підтримку Сил оборони України.
У плані Келлога також йшлося про заморозку конфлікту на лінії бойового зіткнення.
В інтервю Голосу Америки Кіт Келлог після представлення мирного плану заявляв, що всі конфлікти з часом завершуються переговорами.
При цьому він вважа необхідним упевнитись, що Україна діятиме не з позиції слабкості, а з позиції сили. Питання у тому, як це зробити Як розставити всі деталі на місцях Ніхто ніколи не казав, що ми просто мамо змусити Україну відмовитися від території та віддати її Росії, зауважив Келлог.
Він підтриму позицію Трампа про те, що потрібно знайти способи зупинити вбивства, і це ма бути основною частиною мирної угоди.
Генерал наголошу, що переговори необхідні, але на них не можна йти з неприйнятними вимогами, як це було з вимогою РФ щодо демілітарізації України на переговорах у Стамбулі.
У вас ма бути посередник, який може сісти та провести переговори з обома сторонами.
Трамп вважа, що це може зробити, але Україна може розглянути й інші варіанти, висловив думку Келлог.
Водночас він звинувачу Захід та адміністрацію Байдена у повільній допомозі Україні.
Півтора роки тому росіяни тікали, і якби ми, Захід, надали обладнання, про яке просив президент Зеленський, то Україна, мабуть, змогла б з цим покінчити.
Вона могла б вийти до Азовського моря через Херсон.
Але оскільки Захід, особливо Америка, дуже повільно надавали устаткування й настільки необхідну підтримку, росіяни перейшли у наступ, казав він.
На думку Кіта Келлога, щоб захистити суверенітет України і щоб війна не повторилася, Україну треба зробити Спартою вропи, і ніхто більше не наважиться нападати на неї.
При підготовці використовувалися інтервю Кіта Келлога Голосу Америки, інформація з Вікіпедія, заявлв Дональда Трампа в Х.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБКУкраїна в Telegram.
Останні новини
більше новин