Українські полярники підрахували пінгвінів біля станції "Академік Вернадський" (фото)
www.rbc.ua
Wed, 27 Nov 2024 14:36:00 +0200
Біолог Світозар Давиденко з 29ї Української антарктичної експедиції підрахував кількість пінгвінів на острові Галіндез, де розташована станція Академік Вернадський.
Про це повідомля РБКУкраїна із посиланням на пресслужбу Національного антарктичного наукового центру у Facebook.
Зміст Скільки пінгвінів і яць біля станції Академік Вернадський Коли у пінгвінів на Галіндезі зявляться пташенята Скільки пінгвінів і яць біля станції Академік Вернадський Згідно з підрахунками українського полярника, на острові Галіндез нині майже 4 тисячі пінгвінів.
Більшість субантарктичні пінгвіни, які щороку дедалі більше захоплюють околиці станції, уточнили в Національному антарктичному науковому центрі.
Зазначаться, що у близько 900 гніздах цих птахів уже яйця переважно по два.
Висиджу їх пара батьків по черзі поки хтось ходить годуватися в океан, інший залишаться на гнізді.
Потім вони міняються, розповіли українцям.
Пінгвінят висиджу пара батьків фото facebook.com/AntarcticCenter Уточнються, що субантарктичні пінгвіни виводять потомство у гніздах з камінців, тоді як на лапах яйця вигрівають інші види королівські та імператорські.
Гніздо з камінців фото facebook.com/AntarcticCenter Однак їхні представники не живуть в районі станції Академік Вернадський, а лише дуже зрідка заходять в гості, зауважили полярники.
Субантарктичні пінгвіни фото facebook.com/AntarcticCenter Коли у пінгвінів на Галіндезі зявляться пташенята Українцям розповіли також, коли можна чекати на пінгвімалечу на Галіндезі.
Оскільки перші яйця почали зявлятися на початку листопада, то пташенята стануть вилуплюватися до середини грудня, йдеться у дописі полярників.
Незабаром у пінгвінів зявляться нові турботи фото facebook.com/AntarcticCenter Уточнються, що період визрівання близько 3436 днів.
З нетерпінням чекамо й неодмінно покажемо вам. Нагадумо, що українські вчені проводять спостереження за пінгвінами та іншими птахами в контексті зміни клімату.
Міграція субантарктичних пінгвінів за останні 20 років одним із беззаперечних доказів потепління в Антарктиці, підсумували в науковому центрі.
Уточнються, що опубліковані фото птахів зробили Анна Соіна, Сергій рмоленко та Олександр Богомаз.
Допис Національного антарктичного наукового центру скриншот facebook.com/AntarcticCenter Українська антарктична станція Нагадамо, українська антарктична станція Академік Вернадський розташована на острові Галіндез архіпелагу Аргентинські острови Західна Антарктика.
Наукову базу на цих островах заснували британці під час експедиції на Землю Греяма в 19341937 рр.
Як постійно діюча метеорологічна обсерваторія база почала працювати на острові Вінтер з 1947 року, а у 1954 році станцію було перенесено на мис Марина острова Галіндез.
Передача станції Великої Британії яка тоді мала назву Фарадей Україні стала жестом доброї волі британського уряду, адже РФ після розпаду СРСР оголосила себе його спадкомицею та на прохання нашої влади передати Україні одну з пяти функціонуючих на той момент антарктичних станцій відповіла відмовою.
Процес передачі станції від британців Україні тривав з 1994 року до лютого 1996 року.
У процесі вона отримала сучасну назву Академік Вернадський.
Подейкують, буцімто під час прощання з британською експедицію українці купили станцію за символічну плату 1 фунт стерлінгів.
Головне призначення станції та Національного антарктичного наукового центру який національним оператором України в Антарктиці проведення наукових досліджень на шостому континенті.
Станція Академік Вернадський системою з власною інфраструктурою що забезпечу її функціонування впродовж усього року да можливість працювати цілий рік 1214 полярникам.
11 березня 2024 року з Кива на станцію Академік Вернадський вирушила 29та Українська антарктична експедиція з найбільшою кількістю жінок за останні 27 років, яка змінила зимівників з 28ї УАЕ.
Читайте також, як українські полярники зловили рідкісне південне полярне сяйво.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБКУкраїна в Telegram.
Останні новини
більше новин