Сто рублів за долар не межа: аналітики чекають на подальший обвал російської валюти
www.rbc.ua
Wed, 27 Nov 2024 12:31:44 +0200
Російський рубль продовжив слабшати по відношенню до долара США та китайського юаня.
Він знизився більш ніж на 24 з початку серпня, коли почалося його падіння, і може продовжити падіння.
Про це повідомля РБКУкраїна з посиланням на Reuters.
Рубль знизився 27 листопада на 0,86 до 106,40 щодо долара.
Він знизився на 0,51 до 14,74 до юаня, що також найнижчим показником з березня 2022 року, першого місяця вторгнення Росії в Україну.
Падіння рубля посилються більш ніж 20відсотковим падінням фондового ринку з початку року, оскільки інвестори переводять свої заощадження з акцій на депозити, що пропонують відсотки вище за базову ставку Центробанку в 21.
Ринок чека на реакцію фінансової влади на девальвацію рубля, заявили аналітики брокерської компанії БКС, підкресливши, що покупки валюти нагадували паніку в умовах невизначеності.
Падіння рубля підживлю інфляцію, яка, як очікуться, перевищить прогноз центробанку на цей рік, що суперечить болісному посиленню грошовокредитної політики з боку регулятора, при цьому базова процентна ставка знаходиться на найвищому рівні з 2003 року.
За оцінками Центробанку, ослаблення рубля на 10 дода 0,5 відсоткові пункти до інфляції, що означа, що чотиримісячне падіння рубля може додати 1,5 відсоткові пункти до поточного рівня інфляції.
Для центрального банку це складним завданням боротьби зі зростанням цін, вважа економіст вген Коган.
Прогнози падіння Багато аналітиків прогнозують, що до кінця року курс рубля може досягти 115120, а деякі закликають уряд і центральний банк вжити заходів, наприклад, змусити експортерів продавати більше валюти та скоротити її закупівлю державою.
Аналітики зазначають, що падіння рубля посилилося новими санкціями щодо фінансового сектора Росії, які порушили зовнішньоторговельні платежі, особливо за нафту та газ, що призвело до фізичного дефіциту валюти на російському ринку.
Ставка ЦБ РФ Нагадамо, центральний банк Росії підвищив ключову процентну ставку на 2 в.п., що найвищим показником з лютого 2003 року.
Основними інфляційними ризиками центробанк РФ назвав високі інфляційні очікування та відхилення російської економіки від тракторії збалансованого зростання, а також погіршення умов зовнішньої торгівлі.
Міністерство фінансів розрахову на 1,5 трлн рублів 15,5 млрд доларів видатків понад бюджетний план протягом частини року, що залишилася, оскільки воно прагне покрити додаткові військові потреби.
Останні новини
більше новин