Нове дослідження показало, скільки українців не планують повертатись додому із Польщі
www.rbc.ua
Tue, 26 Nov 2024 18:23:22 +0200
Нове дослідження у Польщі показало, що 50 українських довонних мігрантів і 20 біженців хочуть залишитись там проживати.
При цьому цей показник у порівнянні із минулим опитуванням не зріс.
Про це повідомля РБКУкраїна із посиланням на Національний банк Польщі.
Що показало дослідження У порівнянні із торішнім аналогічним опитуванням Нацбанку Польщі зросла кількість українців, яким важко визначитись щодо планів на майбутн. Серед довонних мігрантів таку відповідь дали 39 у 2023 році було 36, а серед біженців 56 торік було 48.
Житлова ситуація довонних мігрантів і біженців поступово вирівнються, що свідчить про інтеграцію біженців.
Понад 70 відсотків мігрантів з обох груп орендують житло, але серед довонних мігрантів значно вищий відсоток українців, які мають власну квартиру.
40 опитаних відповіли, що фінансово допомагають родичам в Україні, а 49 надають матеріальну допомогу, насамперед членам родини.
Також зазначаться, що понад 90 українських дітей вчаться у польській системі освіти.
За словами їхніх батьків, найбільше труднощів виника через незнання польської мови так відповіли 36 опитаних, ще 33 вказали на відсутність друзів та 29 на погіршення рівня життя в порівнянні з ситуацію перед початком війни.
Скільки громадян працевлаштовані у Польщі Частка українців, які працюють або шукають роботу в Польщі у 2024 році, становить 78.
Цей показник навіть вищий, ніж серед громадян Польщі.
Зазначаться, що 19 біженців безробітні, бо значна частина жінок, які доглядають за дітьми, шукають роботу на неповний робочий день, що проблемою, враховуючи низький рівень використання контрактів на неповний робочий день в польській економіці.
Польща країною, де відсоток працевлаштування українських біженців вищий порівняно з іншими вропейськими державами.
І попри те, що польські роботодавці досі відчувають дефіцит кадрів на вакансіях, які раніше заповнювали українські чоловіки, внесок біженців у розвиток польської економіки торік склав приблизно 1 ВВП, розповіла Маряна Семенюк, директорка рекрутації Міграційної платформи EWL.
Додамо, що дослідження проводили серед мігрантів з України в період з травня по липень 2024 року.
В опитуванні взяли участь 3 760 українців, 67 із них жінки, половина опитаних віком 2744 років, 47 мають вищу освіту.
Раніше ми розповідали про те, що у Польщі у 2025 році українцям без знання мови й кваліфікації найчастіше пропонуватимуть роботу на складах одягу, а також на аптечних і поліграфічних складах, на виробництвах деталей.
На таких посадах платитимуть 1100 1400 доларів 45 тис.
58 тис.
грн на місяць.
Читайте також про те, що з 2025 року українці у Польщі, які мають Pesel Ukr зможуть поміняти його на карту Cukr, яка да право легально перебувати та працювати на території країни протягом 3 років.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України й читайте на каналі РБКУкраїна в Telegram.
Останні новини
більше новин