Від травми до відновлення. В Україні стартувала щорічна акція "16 днів активізму проти насильства"
news.online.ua
Tue, 26 Nov 2024 17:11:00 +0200
Щорічна акція 16 днів символом протидії насильству в УкраїніЯк зазначаться, подія відбулась за підтримки Фонд Народонаселення ООН в Україні UNFPA Ukraine, та у співпраці з ГО UA Experts.
Основою вечора став символічний концерт, який відобразив шлях постраждалих від насильства від пережитого болю та травми до відновлення і зцілення.
Серед учасників заходу були представники Уряду України, посли країн С, США та Канади, депутати Парламенту, представники міжнародних і громадських організацій, лідери думок, а також фахівці, які працюють у сфері протидії насильству в Україні.
Виступаючи з вітальним словом, Ольга Стефанішина подякувала всім присутнім і підкреслила, що у залі нема випадкових людей.
Вона наголосила, що кожен та кожна з гостей щодня роблять кроки назустріч підтримки тим громадянам, які потребують допомоги.
Сьогодні старту щорічна акція 16 днів активізму проти насильства.
Кожного року разом з вами, партнерами, ми розпочинамо ці 16 днів як символ протидії насильству, але кожного дня разом працюмо, щоб допомогти та почути кожного й кожну.
Багато років ми з вами визначали пріоритетні цілі і я пишаюся тим, що в Україні разом з партнерами нині розгорнуто потужну мережу сервісів підтримки громадян.
Кожна людина, яка потребу допомоги, може звернутись й отримати гідну підтримку.
Ольга Стефанішина Віцепремрміністерка з питань вропейської та вроатлантичної інтеграції, міністерка юстиції України Унікальна музична програма вечора, створена народним артистом України та режисером Анатолім Соловяненком, за участю провідних солістів Національної опери України, Національної заслуженої академічної капели Думка та симфонічного оркестру Українського радіо, підкреслила значущість чуйності та взамної підтримки.
Ми почули уривки з різних творів, що символізують реальні історії громадян, які постраждали від домашнього насильства, насильства в умовах війни.
Це про шлях однії людини від першого кроку до боротьби, свободи, нового життя.
Кроку, що да можливість захистити себе, а також, навіть, кривднику стати на шлях відновлення.
І кожен крок важливий , підкреслила Віцепремрка Ольга Стефанішина.
Окремо Ольга Стефанішина зауважила, що окрім питань домашнього насильства, нині ми говоримо й про сексуальне насильство як злочин війни, та підкреслила необхідність надання комплексної підтримки постраждалих.
Вона зауважила на важливості схваленого Кабінет Міністрів України примірного положення про Центри допомоги врятованим та ухвалених Верховна Рада України змін до законодавства, які вперше законодавчо визначають правовий і соціальний захист постраждалих від сексуального насильства, повязаного зі збройною агресію РФ проти України та порядок надання невідкладних проміжних репарацій.Під час події відвідувачі мали змогу поспілкуватися з фахівцями сервісів, які за підтримки UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні, щодня допомагають постраждалим від насильства.
Особливою подякою за вагомий внесок у підтримку постраждалих були відзначені дві фахівчині Ольга Довганюк, юристка Центру допомоги врятованим у Чернівцях, та Олена Шевченко, психологиня мобільної бригади соціальнопсихологічної допомоги в Ірпені.
Захід Почуй у темряві став частиною національної комунікаційної кампанії Чуйність перемага насильство.
Зроби крок, яка реалізуться за підтримки Уряду Бельгії.Що відомо про акцію 16 днів активізму проти насильстваПочинаючи з 1991 року, з 25 листопада по 10 грудня міжнародна спільнота проводить щорічну кампанію 16 днів активізму проти насильства.
Кампанія спрямована на привернення уваги громадськості до проблеми насильства, а також методів запобігання та комплексного реагування на будьякі його прояви.Украіна вперше долучилася до кампаніі у 2020 році.
Під час війни, в умовах погіршення безпекової ситуації та економічної нестабільності, питання насильства ста надзвичайно актуальним, адже зростання його випадків ма руйнівний вплив на життя тисяч громадян по всій Україні.
Останні новини
більше новин