Майже 30% ветеранів вважає, що держава не виконує свої обовʼязки перед ними: як це виправити
www.rbc.ua
Tue, 26 Nov 2024 17:10:25 +0200
Майже 70 українських ветеранів хотіли б зайнятися підпримницькою діяльністю і більше ніж половина потребу матеріальної підтримки.
При цьому переважна більшість вважа, що держава не викону своїх зобовязань перед ветеранами і виправити це можна лише забезпечивши перехід від пожиттвого утримання до створення умов економічної активності.
Про це повідомля РБКУкраїна з посиланням на коментар голови комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування Олени Шуляк.
За її словами, нова ветеранська політика ма забезпечити перехід від сформованих ще за часів СРСР стандартів пожиттвого утримання ветеранів у бік сучасних стандартів НАТО.
Одним з яких підтримка всебічної реабілітації ветеранів фізичної та ментальної, а за нею і забезпечення їх економічної активності.
Ветеран рівноправний член українського суспільства, який повинен мати можливість реалізувати себе у власній справі чи каррі, це людина, яка платить податки, створю робочі місця.
Попередні дослідження свідчать, щонайменше 50 ветеранів до мобілізації мали офіційне працевлаштування.
Тому важливо, щоб більша їх частина після повернення у мирне життя змогла знайти роботу отримати цивільну спеціальність, яка відповіда потребам ринку праці, взяти участь у програмах заохочення підпримництва, наголосила Шуляк.
Вона додала, що на питання щодо бажання зайнятися власною справою, підпримництвом 68,8 опитуваних відповіли позитивно, 9,9 обрало варіант Мені краще бути найманим працівником, 9,4 зазначили, що вже мають власну справу.
Не хотіли б займатися власною справою тільки 7,9 респондентів. При цьому Шуляк повідомила, що нині у парламенті очікують на ухвалення у другому читанні законопрокту про ветеранське підпримництво 10258.
Після цього кількість бізнесів на ринку соціального підпримництва може зрости щонайменше на третину.
Цьому сприятимуть податкові стимули для ветеранів, які передбачені у законопрокті, запровадження податкових канікул, компенсація ставок за кредитами.
Ми бачимо запит від суспільства і ветеранської спільноти на те, щоб допомога держави у цьому напрямку зосереджувалась на якісній інтеграції ветеранів до повноцінного цивільного життя.
Оскільки з суто матеріальним забезпеченням держава не справляться.
Так, майже 60 опитаних ветеранів зазначили, що потребують матеріальної підтримки, але 43 опитаних відповіли, що не задоволені тим, як держава її здійсню або взагалі відмовля у цій послузі.
Тож наша задача не утримання ветеранів, а створення умов, щоб вони його не потребували, підкреслила голова партії Слуга народу.
На другому місці у переліку послуг медицина 12,8 і 8,7 психологічна підтримка.
Але саме медичними послугами ветерани і ветеранки незадоволені найбільше про це повідомили майже 47 опитаних.
Щодо загальної оцінки якості виконання державою своїх зобовязань перед ветеранами вона негативна.
53 опитаних відповіли, що держава скоріше не викону своїх обовязків, а 26,9 зазначили, що зовсім не викону.
Тільки 1 опитаних вважа, що держава цілком і повністю викону.
Це катастрофічні показники, які ма виправити створення і реалізація нової ветеранської політики.
Вона на сьогодні ма бути у топі пріоритетів держави, резюмувала Олена Шуляк. Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБКУкраїна в Telegram.
Останні новини
більше новин