Українці залишаються найбільш прихильною групою мігрантів у Литві: результати опитування
www.rbc.ua
Tue, 26 Nov 2024 15:05:55 +0200
Незважаючи на загальне погіршення ставлення до мігрантів у Литві, українці продовжують залишатися найбільш прихильною групою серед інших.
Про це повідомля РБКУкраїна з посиланням на LRT.
Зазначаться, що про це свідчать результати опитування, проведене компанію Spinter Tyrimai на замовлення Представництва Міжнародної організації з міграції МОМ у Литві.
Таким чином, українці отримали найвищу оцінку прихильності майже 7 балів із 10.
Водночас на другому місці опинилися мігранти з Білорусі 5/10, а на третьому трудові мігранти з Центральної Азії 4,83/10.
Зазначаться, що менш сприятливі оцінки отримали мігранти з Близького Сходу 4,13/10 та ті, хто вїхав через білоруський кордон у 2021 році 3,73/10.
На думку голови МОМ у Литві Ейтвідаса Бінґяліса, позитивне ставлення до українців пояснються їхньою успішною інтеграцію.
Він додав, що українські біженці та мігранти активно вивчають литовську мову, працюють або відкривають власний бізнес, що сприя адаптації в суспільстві.
Що сприя інтеграції Повідомляться, що 65 респондентів назвали курси литовської мови найважливішим заходом інтеграції для українців.
Інші пріоритетні дії включають допомогу в оформленні документів 40, організацію освітніх заходів для дітей 31, професійну підготовку та оцінку навичок 29.
Окрім цього, половина опитаних підтримують ідею, щоб українці, які інтегрувалися, залишилися в Литві після завершення війни.
Ще 34 не проти, якщо це буде їхн особисте рішення.
Однак кожен десятий вважа, що українці мають повернутися на батьківщину після війни.
Наразі у Литві прожива понад 74 000 українців, більшість із яких переїхали після початку повномасштабного вторгнення Росії.
Нагадамо, що з 1 листопада для українських біженців у Литві ввели нові посвідки.
Додамо, що новоприбулим українським біженцям надають одноразову виплату та оновлюють цифрові дозволи на проживання.
Подробиці у матеріалі РБКУкраїна.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБКУкраїна в Telegram.
Останні новини
більше новин