Байден і Макрон оголосять про перемир'я між Ізраїлем та "Хезболлою", - Reuters
www.rbc.ua
Tue, 26 Nov 2024 01:15:36 +0200
Президенти Сполучених Штатів Джо Байден і Франції Еммануель Макрон протягом 36 годин оголосять про припинення вогню в Лівані між Ізраїлем і угрупованням Хезболла.
Однак не всі в Ізраїлі задоволені проктом угоди.
Про це повідомля РБКУкраїна з посиланням на Reuters.
Речник Білого дому з питань національної безпеки Джон Кірбі у Вашингтоні заявив, що ми близькі до заключення угоди.
ред..
Однак, за його словами, нічого не робиться, поки не буде зроблено все.
Французьке головування зазначило, що переговори про припинення вогню досягли суттвого прогресу.
В русалимі високопоставлений ізраїльський чиновник зазначив агентству, що уряд Ізраїлю збереться у вівторок, 26 листопада, щоб схвалити угоду про перемиря з Хезболлою.
Офіс премрміністра Беньяміна Нетаньягу відмовився коментувати повідомлення про погодження тексту угоди.
Натомість високопоставлений ізраїльський чиновник повідомив Reuters, що Кабінет міністрів Ізраїлю у вівторок плану затвердити текст угоди.
Раніше ізраїльські чиновники заявили, що угода про припинення війни наближаться, хоча деякі питання залишаються невирішеними.
Два високопоставлених ліванських чиновника висловили стриманий оптимізм, навіть попри те, що Ізраїль продовжу обстріли з авіації, а Хезболла ракетні удари.
Серйозні перешкоди подолано Посол Ізраїлю в ООН Денні Данон заявив, що уряд країни збереже здатність завдати удару по південному Лівану за будьякої угоди.
При тому, що ліванський уряд раніше висловлювався проти формулювання, яке надавало б Ізраїлю таке право.
У Бейруті заступник спікера парламенту Лівану Еліас Бу Сааб заявив агентству, що не залишилося жодних серйозних перешкод для початку реалізації запропонованого США режиму припинення вогню з Ізраїлем, якщо тільки Нетаньягу не передума.
Він зазначив, що ця пропозиція передбача виведення ізраїльських військ з південного Лівану та розгортання протягом 60 днів регулярної ліванської армії у прикордонному регіоні, який довгий час був оплотом Хезболли.
За словами Сааба, питання про те, хто буде контролювати дотримання режиму припинення вогню, було вирішене за останні 24 години.
Цим займеться комітет з пяти країн під головуванням США.
Одна з цих країн Франція.
Обережний скептицизм Тим часом адміністрація президента США Джо Байдена наголошувала на дипломатичних засобах припинення конфлікту в Лівані, навіть попри тотальну заморозку всіх переговорів щодо припинення паралельної війни у Секторі Газа.
Дипломатія щодо Лівану зосереджена на відновленні режиму припинення вогню, заснованій на Резолюції Ради Безпеки ООН 1701, що поклала край останній великій війні між Ізраїлем та угрупованням у 2006 році.
Резолюція вимага від Хезболли відвести своїх бойовиків приблизно на 30 км від ізраїльського кордону, за річку Літані, а від регулярної ліванської армії увійти в прикордонний регіон.
Ізраїль та Хезболла звинувачували один одного в тому, що не змогли виконати цю угоду в минулому.
ТельАвів заявля, що нове перемиря ма дозволити йому завдати удару по всіх бойовиках і зброї Хезболли, які залишаються на південь від річки.
Агентство також повідомля, що угода може виявити розколи в правому уряді Беньяміна Нетаньягу.
Ультраправий міністр національної безпеки Ітамар БенГвір заявив, що Ізраїль повинен продовжувати війну до абсолютної перемоги.
Звертаючись до Нетаньягу, він сказав Ще не пізно зупинити цю угоду На півночі Ізраїлю кілька мерів прикордонних міст висловили незадоволеність перспективами припинення вогню.
Вони побоюються, що положення про моніторинг не завадять Хезболлі відновити свої позиції в прикордонному регіоні.
Додамо, що проект угоди про припинення вогню, 14 листопада уряду Лівану передала посол США Ліза Джонсон.
Війна між Ізраїлем та Хезболлою З початку війни між Ізраїлем та палестинським угрупованням ХАМАС у Секторі Газа, бойовики ісламського угруповання Хезболла за підтримки Ірану, почали обстрілювати ракетами територію Ізраїлю.
За останні місяці взамні обстріли набули серйозних масштабів і на початку жовтня ізраїльська армія увійшла в південні райони Лівану, щоб відтіснити терористів далі від кордону між державами.
Незважаючи на зазначений прогрес у переговорах, бойові дії посилилися.
Впродовж вихідних Ізраїль здійснив потужні авіаудари по Бейруту, внаслідок одного з яких загинуло щонайменше 29 осіб.
У відповідь Хезболла випустила по Ізраїлю 250 ракет.
23 листопада ізраїльська армія атакувала обкти ісламістів у ліванському районі Дахія та по центру Бейрута.
За день до того, ЦАХАЛ вдарила по центрах з виробництва зброї Хезболли у Бейруті.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБКУкраїна в Telegram.
Останні новини
більше новин