Комунальні борги не зникнуть самі: як не довести справу до суду
flash.znaj.ua
Mon, 25 Nov 2024 17:10:00 +0200
В Україні громадяни зобовязані оплачувати житловокомунальні послуги, навіть у період вонного стану.
У разі несплати постачальники можуть через суд примусово стягнути заборгованість.
При цьому прямого поняття списання боргів за комуналку в українському законодавстві нема.
Проте в окремих випадках можливість зменшити або оскаржити суму заборгованості, якщо для цього законні підстави пише 24tv.
окрема, такі підстави включають Помилки в нарахуванні послуг якщо постачальник неправильно врахував площу житла або нарахував плату за загальнобудинковими показниками, ігноруючи дані індивідуальних лічильників.
У таких випадках суд може визнати дії постачальника незаконними та зобовязати його провести перерахунок.
Борги, залишені попередніми власниками коли заборгованість виникла не через дії нового власника житла, її можна оскаржити.
Офіційне банкрутство споживача якщо боржник визнаний банкрутом за законом, його заборгованість може бути переглянута.
Строк давності боргу якщо з моменту виникнення заборгованості минуло понад три роки, суд може врахувати це як підставу для списання або зменшення боргу.
Також у випадках, коли боржник хоче платити, але не ма змоги погасити борг повністю, закон передбача можливість укладення договору реструктуризації.
За словами експертки Тетяни Даниленко, цей механізм дозволя розподілити борг на частини та виплачувати його щомісяця за погодженим графіком.
Термін реструктуризації може тривати до пяти років, залежно від суми боргу та фінансового стану боржника.
Нагадамо, не платіть за ці комунальні послуги хто з українців ма таке право у 2024 році Раніше ми писали про те, що не хочете боргів за газ Дізнайтесь, які помилки можуть коштувати вам грошей Крім того, Знай.ua повідомляв, як українцям за кордоном зберегти житлову субсидію ключові моменти
Останні новини
більше новин