Вчені дізнались причину появи загадкової гравітаційної діри в Індійському океані
news.online.ua
Sat, 23 Nov 2024 11:11:00 +0200
Що відомо про загадкову гравітаційну діру в Індійському океаніЦя так звана діра поширються на площу близько 3,1 млн кв км у 1,2 тис км на південний захід від Індії.Гравітація у цій зоні настільки слабка, що рівень моря на 106 метрів нижчий за будьяке інше місце на Землі.
Цю аномалію виявили ще у 1948 році.
Тривалий час науковці не могли знайти пояснення цьому явищу.
Однак наразі група дослідників вирішила використати 19 компютерних моделей та проаналізувати 19 компютерних моделей та тектонічних плит протягом останніх 140 млн років.Зокрема, були створені різнці сценарії, які пояснюють аномально слабке гравітаційне тяжіння.
Як утворилась гравітаційна діра в Індійському океаніЗа результатами досліджень зясувалось, що так звана гравітаційна діра зявилась після зникнення стародавнього океану Тетіс, що розділяв континенти Лавразія та Гондвана.
Тетіс розміщувався на ділянці земної кори, яка опинилась під вразійською плитою під час розпаду Гондвани 180 мільйонів років тому.Внаслідок цього шматки земної кори занурилися глибоко в мантію.Близько 20 млн років тому ці фрагменти потрапили в найнижчі частини мантії, витіснивши при цьому матеріал високої щільності, утворений так званою африканською плямою, що представля собою скупчення кристалізованої магми, яка знаходиться під африканською плитою.
Стовпи магми низької щільності піднімалися, щоб замінити щільний матеріал, зменшуючи загальну масу регіону та послаблюючи його гравітацію.Вченим ще належить підтвердити ці моделювання іншими даними, але дослідники все більше усвідомлюють, що земна магма сповнена дивних вкраплень, які вважалися давно зниклими.
Останні новини
більше новин