Чи стане сил у старої Європи: допомога Україні у війні проти РФ
ua.korrespondent.net
Fri, 22 Nov 2024 18:18:00 +0200
Без США буде складно Схоже, основним ініціатором двіжу з підтримки України у вропі нині Польща.
Так, у середу, 20 листопада зустріч у надзвичайному форматі, де буде обговорюватися підтримка України після зміни політичного керівництва у США, анонсував у соцмережі Х премрміністр Польщі Дональд Туск.
Пройде вона наступного тижня.
Сьогодні я говорив із президентом Зеленським і премрміністром Джастіном Трюдо, наступного тижня у Швеції спеціальний формат зі скандинавськими країнами, плюс країни Балтії, плюс Польща, написав Туск.
Він також наголосив, що Захід повинен мати дину позицію щодо підтримки України та загальної безпеки.
А 22 листопада найважливіші перемовини щодо підтримки України відбулися у самій Варшаві.
Там на зустріч у форматі Веймарський трикутник плюс збиралися лідери МЗС Франції, Німеччини, Італії, Іспанії та Великобританії, долучилася до неї й нова верховна представниця С з питань закордонних справ і політики безпеки Кая Каллас.
Я з вдячністю наголошую на готовності найбільших країн С взяти на себе тягар військової та фінансової підтримки України в умовах можливого скорочення участі США, заявив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський, пише видання Dorzeczy.
Ймовірно, ця терміново організована зустріч стала, як мінімум, важливим етапом розгойдування вропи головне, аби її ресурсів вистачало на перекриття нестачі військової підтримки, котру можуть влаштувати Сполучені Штати після інавгураії обраного президента США Трампа, пише видання.
Про те, що рано чи пізно нашим вропейським партнерам доведеться збільшити свою частку в наданні допомоги Україні і витрати на оборонну сферу загалом, українські експерти та лідери думок говорять не перший рік, нагаду Укрінформ.
Днями збільшити витрати на оборону, щоб зберегти силу трансатлантичного альянсу перед обличчям загроз закликав вропейських лідерів і колишній глава НАТО нс Столтенберг.
Однак вропейці наголошують, що без США допомагати Україні буде складно.
Нагадамо, днями Сполучені Штати оголосили черговий пакет військової допомоги нам на суму 275 мільйонів доларів і це вже 70й транш від серпня 2021 року.
Разом із тим, за словами президента України Володимира Зеленського, власного виробництва недостатньо, аби протистояти ворогові.
Якщо скоротять допомогу ред., я думаю, що ми програмо.
Звичайно, у будьякому випадку ми залишимося, будемо воювати.
У нас власне виробництво, але його недостатньо, щоб перемогти.
І я думаю, що цього недостатньо, щоб вижити.
Але якщо таким буде американський вибір, ми вирішимо, що нам робити, підкреслив президент в інтервю каналу Fox News 19 листопада.
До чого готуться вропа То що ж найпотужніші країни вропейського Союзу, яку точку зору вони з цього приводу мають і до чого готуються Ще до його перемоги Трампа на виборах було відомо, що країни вропи починали виділяти більше коштів на оборонну сферу, а країничлени НАТО цього року нарешті інвестували в оборону обумовлені 2 сукупного ВВП, зауважив кандидат політичних наук, експертміжнародник Станіслав Желіховський.
При цьому, хоча про витрати 2 від ВВП на сектор оборони домовилися ще у 2014 році, у 2023му всього сім країн виконували це зобовязання.
А Німеччина цього року навіть перевершила цей показник.
Також бачимо різні ініціативи з покращення обороноздатності і посилення виробництва озброння, циту експерта Укрінформ.
Зокрема, оборонні відомства Великобританії та Німеччини підписали угоду, за якою на території королівства розташуються німецькі потужності виробництва зброї, боприпасів.
Це один з кроків для посилення континенту.
Вони почалися, коли припускали, що Дональд Трамп може перемогти, а тепер процес просто активізувався, поясню він.
Між тим генераллейтенант британської армії Роб Магован днями заявив, що його країна готова до війни з РФ на східному фланзі НАТО.
За його словами, Збройні сили Великої Британії готові вступити у бій проти РФ хоч сьогодні ввечері, якщо російські війська вторгнуться до будьякої східновропейської країни.
Так Магован відповів на запитання депутатів парламенту щодо кількості британських бригад, котрі зможуть направити на східний фланг НАТО у разі серйозної ескалації з боку РФ, повідомля видання Гордон із посиланням на Politico.
Втім у вропі досі залишаються побоювання щодо вонного потенціалу Британії у разі ескалації конфлікту, зазнача Politico.
Правила колективної оборони НАТО припускають, що напад на одного члена Альянсу розглядатиметься як напад на всіх союзників.
Однак, за даними Business Insider, сухопутні війська Великобританії перебувають у не найкращій ситуації зокрема через скорочення чисельності військових.
Британський експерт із оборони та колишній піхотний офіцер Ніколас Драммонд заявив виданню, що станом на липень армія Великобританії не могла сформувати навіть однії дивізії.
Скільки часу до війни При цьому у Польщі нещодавно було відкрито базу протиракетної оборони США Aegis Ashore.
Й Російська Федерація через це вже відкрито пригрозила Варшаві.
База протиракетної оборони у Польщі давно поповнила список пріоритетних цілей для потенційної поразки, що за необхідності може бути забезпечено широким спектром новітніх озбронь, заявила речниця Міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова 21 листопада.
Захарова також додала, що Сполучені Штати нібито продовжують провокувати Росію та сприяти наростанню напруженості та стратегічних ризиків, повідомля РБКУкраїна з посиланням на видання Ура.ру.
Втім вропейці не сидять, склавши рук відповідь на ймовірне вторгнення РФ у жовтні поточного року на конференції Defending Baltics у Литві обговорили експерти та військовослужбовці з низки країн С та України.
На думку командувача литовської армії Раймундаса Вайкшнораса, вропейські країни повинні бути здатні негайно завдати удару у відповідь агресивній Росії самі, не чекаючи рішення в деяких столицях НАТО про те, чи варто застосувати ст.
5 Північноатлантичного договору колективної оборони.
Проте, за словами головнокомандувача збройних сил Норвегії Ейріка Крістофферсена, НАТО ма всього дватри роки для підготовки до ймовірної війни з Росію.
Нам треба пришвидшитися, попередив Крістофферсен ще влітку в інтервю Bloomberg.
Час підготуватися для протистояння з РФ да вросоюзу Україна, купуючи його тобто час кровю своїх людей, військових та цивільних.
Якщо вропейці це розуміють мають не скорочувати, а навпаки збільшити військову допомогу нам.
Ресурси у старої багатої вропи на це, безумовно, .
Ірина Носальська
Останні новини
більше новин