Британія запровадила санкції проти Фірташа: адвокати олігарха зробили заяву
glavcom.ua
Thu, 21 Nov 2024 21:48:29 +0200
Запровадження Міністерством закордонних справ Великобританії санкцій проти олігарха Дмитра Фірташа та його дружини не лише абсолютно безпідставним і політично вмотивованим, але й повністю суперечить принципам верховенства права.
Про це йдеться у заяві адвокатів Фірташа.
Як зазначають юристи, протягом останніх 10 років Міністерство юстиції США неодноразово намагалося забезпечити екстрадицію олігарха з Австрії до США через політично вмотивовані процедури екстрадиції.
Але цього зробити не вдалось.
Санкції, які сьогодні запроваджені Великобританію, явним продовженням цих політично вмотивованих процесів.
Наголошумо, що для санкцій, накладених на Дмитра Фірташа у Великій Британії, нема жодних належних юридичних підстав, йдеться в повідомленні.
Як відомо, уряд Великої Британії запровадив санкції проти олігарха Дмитра Фірташа, його дружини Лади Фірташ та повязаного з ним банкіра Дениса Горбуненка.
Нагадамо, що з березня 2014 року Дмитро Фірташ перебува у столиці Австрії через справу ФБР проти нього.
У нього підписка про невиїзд та заставою у 125 млн вро.
Навесні 2014 року бізнесмена заарештували у Відні за запитом США.
До 2019 року Фірташ пройшов всі інстанції, зазнавши невдачі.
Після цього міністр юстиції Австрії дозволив екстрадицію.
Однак адвокати українця подали клопотання про повторний розгляд справи, заваливши суд сотнями томів матеріалів, які мали довести політичний підтекст правового переслідування Фірташа у США.
Невдовзі після початку масштабної російської агресії австрійські адвокати Дмитра Фірташа заявили, що український бізнесмен проситиме у суду дозволу поїхати до України попри підписку про невиїзд аби боронити свою батьківщину.
Утім, як зазначили у пресслужбі Земельного суду Відня, Фірташ з таким клопотанням офіційно так і не звернувся.
У березні 2022го Фірташ програв черговий суд щодо екстрадиції до США.
Йому загрожу 50 років увязнення у справі про хабарі майже на 18,5 млн під час отримання ліцензії на видобуток титанової руди в Індії.
Вже у травні 2022го Печерський районний суд арештував і передав в управління АРМА корпоративні права 26 облгазів, серед яких усі облгази РГК Регіональна газова компанія.
Потім уряд передав ці активи в управління Нафтогазу України.
Причина арешту 1,5 млрд грн несплати за користування газовими мережами. У травні 2023 року СБУ повідомила про підозру Дмитру Фірташу, а також його топменеджерам у привласненні державного газу вартістю 18 млрд грн.
У серпні минулого року за цію справою в Україні заарештовано активи Фірташа на суму 7,4 млрд грн.
Також олігарх Дмитро Фірташ судиться з президентом Володимиром Зеленським через застосування до нього персональних санкцій.
Останні новини
більше новин