Тисячі людей "прописуються" у Чорнобильській зоні, щоб збагатитись: як працює "схема"
www.rbc.ua
Wed, 20 Nov 2024 11:14:16 +0200
Заступниця міністра соціальної політики Дарина Марчак розповіла, що після початку повномасштабної війни у Чорнобильській зоні зявились 125 тисяч нових поселенців, однак державному бюджету це кошту 15 млрд грн на рік.
Про це повідомля РБКУкраїна із посиланням на слова посадовиці в інтервю Forbes Ukraine.
Навіщо люди прописуються у Чорнобильській зоні Заступниця міністра соціальної політики пояснила, що після повномасштабного вторгнення РФ в Україні зявилась схема з поселенням громадян у Чорнобильській зоні відчуження.
Після цього нові мешканці через суд отримують щомісячні виплати від держави.
Так, з 90х років в Україні була норма якщо людина проживала у Чорнобильській зоні на момент аварії та сім років після неї, вона мала право отримувати доплату до пенсії.
Проте у 2008 році цю норму скасували.
До початку повномасштабного вторгнення РФ людей з такими доплатами було близько 10 тисяч, а з державного бюджету на це витрачали 51,4 млн грн на місяць.
За словами Марчак, з 2022 року серед українців зявилась неочікувана практика.
Йдеться про те, що людям, які не мають статусу потерпілого від Чорнобильської катастрофи або ліквідатора, суди почали масово призначати виплату за проживання в зоні радіаційного забруднення.
Представниця уряду уточнила, що на сьогодні через судові рішення кількість людей з такими доплатами збільшилась до майже 135 400.
Додаткові виплати від держави становлять уже близько 1,5 млрд грн на місяць, або приблизно 15 млрд грн на рік...
І прогресія геометрична, наголосила Марчак.
Вона зауважила, що для розвязання такої проблеми у проекті бюджету на 2025 рік додали норму, що передбача такі доплати лише тим людям, які проживали в зоні ЧАЕС з 1986 до 1993 року.
Чорнобильські поселенці стали величезною проблемою, визнала заступниця міністра соціальної політики.
Вона розповіла також, що в межах деяких кримінальних проваджень правоохоронці встановили люди з інших територій спеціально прописуються в населених пунктах, розташованих у зоні радіаційного забруднення навіть у непридатних для проживання будинках і часто по декілька десятків осіб в одній квартир.
Отже, фактично, йдеться про схему збагачення коштом державного бюджету України.
Останні новини
більше новин