Пошкодження підводного кабелю зв'язку: Німеччина та Фінляндія зробили спільну заяву
glavcom.ua
Tue, 19 Nov 2024 12:09:00 +0200
Фінляндія та Німеччина почали спільне розслідування пошкодження підводного комунікаційного кабелю, що здну їхні території.
Інцидент виклика серйозну стурбованість на тлі напружених відносин із Росію.
Про це повідомля пресслужба Міністерства закордонних справ Фінляндії.
Повідомляться, що міністри закордонних справ Німеччини Анналена Бербок і Фінляндії Еліна Валтонен виступили із заявою, в якій наголосили на важливості захисту критичної інфраструктури.
Той факт, що подібний випадок одразу виклика підозри в навмисному пошкодженні, свідчить про нестабільність нашого часу, зазначили вони.
Міністри також наголосили, що вропейська безпека стикаться із загрозою не лише через війну в Україні, а й через гібридні атаки.
Вони наголосили на необхідності посилення захисту стратегічно важливих обктів.
Напруженість у регіоні зберігаться з 2022 року, коли Росія почала вторгнення в Україну.
Інцидент у Балтійському морі знову підкреслю крихкість сучасної безпеки, йдеться у заяві. Пошкодження підводного кабелю між Фінляндію та Німеччиною Нагадамо, фінська державна компанія Cinia, яка буду волоконнооптичні мережі та нада телекомунікаційні послуги, заявила, що її підводний кабель CLion1 між Фінляндію та Німеччиною обірвався у Балтійському морі. Кабель довжиною 1 173 км проляга між Сантахаміною в Гельсінкі та Ростоком у Німеччині.
Через пошкодження було перервано телекомунікаційне зднання між країнами.
Причина інциденту поки що не встановлена.
Глава Центру кібербезпеки Traficom Самулі Бергстрьом підтвердив факт пошкодження, а Служба безпеки і розвідки Фінляндії Supo зазначила, що на сьогодні зарано робити висновки щодо причин інциденту. Згодом у Балтійському морі виявили ще один пошкоджений підводний кабель звязку, що здну Литву та Швецію.
Як повідомив головний технічний директор литовської телекомунікаційної компанії Telia Андрюс Шемешкявічюс, інцидент стався в неділю вранці близько 1000.
Кабель забезпечу інтернетзвязок між Литвою та Швецію через три лінії.
Унаслідок пошкодження пропускна здатність зменшилася на третину.
Проте користувачам вдалося оперативно відновити звязок завдяки альтернативним маршрутам.
До слова, представники НАТО мають підозри, що Росія могла замінувати критично важливу підводну інфраструктуру вросоюзу в Північному морі.
Подібні побоювання ґрунтуються на даних, отриманих від компаній, що управляють ключовими нафтовими та газовими буровими установками, трубопроводами, електричними та телекомунікаційними кабелями.
Останні новини
більше новин