Середземне море у майбутньому зникне. Вчені дали прогноз
glavcom.ua
Mon, 18 Nov 2024 20:51:01 +0200
Через те, що дві великі тектонічні плити Землі стикаються одна з одною, існу велика ймовірність, що у далекому майбутньому Середземне море може бути стерте з лиця Землі.
Про це повідомля IFL Science.
За словами дослідників, континети нашої планети перебувають у постійному, але повільному русі.
Зокрема земна кора розділена на тектонічні плити, що рухаються над напіврідкою верхньою мантію, яка призводить до перегрупування континентів та формування різних геологічних особливостей впродовж століть. Сучасне розташування континентів на Землі Африка, вразія, Америка і так далі лише тимчасовим.
Конфігурації континентів кардинально змінювалися в минулому і продовжуватимуть змінюватися в майбутньому через рух тектонічних плит, пояснили у виданні. Вчені наголошують, що головною загрозою для Середземного моря поступове зіткнення Африканської плити з вразійською.
Близько 100 млн років тому ці дві плити почали зближуватися, поступово закриваючи океанічні басейни між собою. Будьте певні, що ці геологічні зміни відбуваються в масштабі мільйонів і мільйонів років, тому швидкість руху становить лише міліметри на Землю.
Врештірешт, Середземне море може опинитися затиснутим між двома плитами в процесі формування нового суперконтиненту.
вропа, якою ми її знамо, прослизне під африканську плиту, і море перестане існувати, додають у IFL Science.
Водночас це лише один з ймовірних варіантів того, як можуть зміститися тектонічні плити нашої планети.
Врештірешт передбачити розташування майбутніх континентів досить складно через динамічну природу тектоніки плит та великі часові рамки. Якщо припустити, що ми уникнемо постійно зростаючих ризиків ядерної війни, катастрофічних природних катаклізмів, зміни клімату та глобальних спалахів хвороб, певний шанс, що Homo sapiens буде поруч і стане свідком потенційного краху Середземного моря через мільйони років, хоча впевненості нема, підсумували у виданні. До слова, через кілька мільйонів років Африка може поділитися на дві частини.
У східній частині Африки утворються тектонічний розлом, на дні якого за 510 млн років може утворитися новий океан.
Про це пише IFLScience.
Виникаюча тріщина повязана зі СхідноАфриканською рифтовою системою EARS, однію з найбільших розломів у світі, що простягаться вниз на тисячі кілометрів через кілька країн Африки, включаючи Ефіопію, Кенію, Демократичну Республіку Конго, Уганду, Руанду, Бурунді, Замбію, Тамбію Малаві та Мозамбік.
Останні новини
більше новин