AP: Росіяни використовують смертоносні "термобаричні" дрони одночасно з приманками
www.pravda.com.ua
Sat, 16 Nov 2024 18:23:25 +0200
Під час масованих дронових атак проти України росіяни почали застосовувати смертоносні термобаричні безпілотники разом із великою кількістю дронівприманок, що не містять вибухівки.
Джерело Associated Press Деталі Як встановило агентство, завод у російській особливій економічній зоні Алабуга нещодавно почав випускати термобаричні безпілотники разом з приманками.
Термобаричні боголовки створюють вихор високого тиску і тепла, який може проникати крізь товсті стіни.
Вони висмоктують весь кисень на свому шляху і мають страшну репутацію через травми, які завдаються навіть за межами початкового місця вибуху ураження легенів, очних яблук, пошкодження мозку.
За словами людини, знайомої з російським виробництвом безпілотників, Росія розробила план щодо приманок наприкінці 2022 року і дала йому кодову назву Операція Хибна ціль.
Ідея полягала в тому, щоб запустити озброні дрони разом з десятками приманок, іноді набитих ганчірками або пінопластом, які на радарі неможливо відрізнити від тих, що несуть справжні бомби.
Таким чином, українські війська повинні за долі секунди приймати рішення про те, як витрачати обмежені ресурси, щоб врятувати життя і зберегти критично важливу інфраструктуру.
Цей співрозмовник, а також український експерт з електроніки Сергій Бескрестнов розповіли виданню, що дрониприманки складають більше половини безпілотників, націлених на Україну.
Бескрестнов, більш відомий як Флеш, розповів, що термобаричні дрони вперше були використані влітку і що, за його оцінками, зараз вони складають від 3 до 5 всіх безпілотників, які застосовуються проти України.
Цей тип боприпасів ма можливість зруйнувати величезну будівлю, особливо багатоповерхівку.
І це дуже ефективно, якщо Російська Федерація спробу атакувати наші електростанції, сказав він.
Завдяки оптичним хитрощам радар не може відрізнити безпілотник, озброний звичайним 50кілограмовим вантажем вибухівки або термобаричною зброю від безпілотника без боголовки або оснащеного камерами спостереження з прямою трансляцію.
Тому, навіть знаючи, що приманки зараз складають більшу частину рою, Україна не може дозволити собі пропустити щонебудь.
Для нас це просто точка на радарі...
Вона ма швидкість, напрямок і висоту.
Ми не мамо можливості ідентифікувати точну ціль під час польоту, тому ми повинні або глушити їх засобами радіоелектронної боротьби, або використовувати вогневу міць для їх нейтралізації.
Ворог використову це, щоб розсіяти нашу увагу, розповів представник Повітряних сил полковник Юрій Ігнат.
Що передувало Раніше видання Defense express повідомляло, що Росія почала масово використовувати на ударних дронах типу Shahed136 термобаричну бойову частину, яка становить значно більшу загрозу під час ураження приміщень.
Читайте також Тепер не тільки Шахеди.
Як Росія наростила виробництво ударних БПЛА і чим відповідають українські інженери
Останні новини
більше новин